Güncel

Cyanogen Inc ve Oneplus ortaklığı bitti!

Cyanogen ve Oneplus ortaklığı biter. Cyanogen, Çinli büyük akıllı telefon üreticileri ile çalışmayı hedefliyor.

Cyanogen Inc ve Oneplus ortaklığı bitti!

Bugün, Pekin Global Mobile Internet Conference(Küresel Mobil İnternet Konferansı)'nda konuşan Kirt McMaster ve Steve Kondik, çiçeği burnunda şirketin geçmişi ve geleceği hakkında bilgiler verdi. İkilinin yaptığı konuşmadaki bir cümle salondakileri şaşırttı.

Konferans'ta konuşan Kirt McMaster ve Steve Kondik, Cyanojen Inc.'in OpePlus ile olan ortaklığının bittiğini açıkladı. Oneplus ile yaşanan ayrılık aslında geçtiğimiz aylarda sinyalini vermişti. Kirt McMaster, güzel başlayan bir ilişkiden son zamanlarda mutlu görünmüyordu.

1430251613_img20150428225702.jpg

Özellikle Kirt McMaster'ın "Aslında onlar Cyanogen arkasında kendi markalarını kurdu." "Cyanogen olmasaydı Oneplus, uluslararası piyasalara giremez, girsede sıradan bir akıllı telefon satıcısı olurdu" açıklaması, Oneplus kurucularından Carl Pei'ye aslında bir göndermeydi. Kirt McMaster ayrıca, Google'dan bağımsız Android tabanlı bir işletim sistemi oluşturmaya çalıştıklarını belirterek "Google'ın kafasına kurşun sıkacağım" şeklinde sert bir açıklamaya da imza atmıştı.

İki şirketin yazılım için farklı hedeflere ve kendi vizyonlarını devam etme girişiminde bulunması sinirleri germiş ve iki şirket arasında çatışmalar yaşanmıştı. Öte yandan gelen bilgilere göre OnePlus ile ortaklığın sona ermesinden sonra Cyanogen ınc'in Çinli büyük akıllı telefon üreticileri ile çalışacağı belirtiliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.