Senegal’de bulunan Retba Gölü’dür. Göl normalde pembe değildir. Dunaliella salina isimli su yosunu veya karides yoğunluğunun sonucu rengi değişmektedir. Retba Gölü deniz suyundan daha fazla tuzluluk seviyesine ulaştığında yosunların kırmızı pigment üretmesi ile rengi değişir.

İki doğa olayı yaşanan bir yerde insan hem olmak ister hem de istemez. Görüntü muhteşem olsa da ürpertici bir his bırakmaktadır.

Venezuela’daki Catatumbo Nehri’nde bazı yıllar saatte iki yüz seksene yakın yıldırımlar düşer. Bu yıldırımlar düştükten sonra Catatumbo Nehri ozon tabakasının en büyük jeneratörü kabul edilir.

Hindistan Kerala bölgesinde yağmurlar kızıl renkte yağar. Bir yıl 25 Temmuz’dan 23 Eylül’e kadar sürmüştür. Bölge halkının geleneksel giydiği beyaz elbiseleri ile ıslanarak yağmurdan dolayı kan kırmızısına dönmüştür. Fakat 2006 yılında Mahatma Gandhi Universitesi’nden iki bilim adamı Godfrey Louis ve Santhosh Kumar araştırmalar yaparak aslında bu yağmurların dünya dışı hücrelerin sebep olduğu reaksiyonların bu yağmurlara karışıp boyandığı öne sürülmüştür.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.