Güncel

Darty Türkiye, tüm haklarını bakın hangi teknoloji şirketine sattı!

Son zamanların en popüler şirketinin yeni satınalma hedefi Darty oldu!


Bimeks'in Electro World'ü, Teknosa'nın Bestbuy'ı almasından sonra, bugüne kadar çok konuşulan ve üzerinde spekülasyon yapılan Darty elektronik marketler zincirinin de satışı tamamlanmak üzere.

Bugüne kadar Teknosa’nın satın almak için görüştüğü Darty için Bimeks'te fırsat kolluyordu.Alınan bilgilere göre Fransa merkezli Darty'nin satın alma sürecinde Bimeks hızlı davranarak, Darty ile anlaşmaya vardı. Geçtiğimiz ay bir mağaza açılışında konuşan Bimeks Yön. Kur. Baş. Murat Akgiray Türkiye'deki mağaza sayılarını arttırmak istediklerini ve Electro World'den sonra yeni satın alma yapabileceklerini, seçenekler arasında Darty'nin de olduğunu belirtmişti.

1387367318_darty.jpg

Bimeks Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akgiray bugün de Reuters'a açıklamalarda bulundu. Bimeks ile Darty arasında bağlayıcı bir ön anlaşma imzalandığını ve satış anlaşmasının ay içinde yapılmasının planlandığını belirten Akgiray, "Devir işlemi stoklar ve demirbaşlar üzerinden belli bir iskonto oranı ile yapılacak. Devir işlemi sadece mağazalardaki stok, demirbaş ve personeli kapsıyor. Darty'nin Türkiye operasyonunun zarar, borç veya alacakları gibi finansal unsurlarını kapsamıyor" dedi.

1387367329_bimeks-darty.jpg

Darty tarafından konuya ilişkin yapılan ilk açıklamada, şirketin Türkiye'de yer alan 28 mağazasının Bimeks'e devredileceği belirtildi. Bimeks'in 28 mağazanın tümünde mevcut faaliyet sürecini devam ettirip ettirmeyeceği ise henüz açıklanmadı. Darty, Türkiye pazarındaki 7. yılının sonunda başka bir şirkete devredilmiş oldu.

Yorumlar
Kurban
Ah be Bimeks. Çocukluğumun Gençliğimin en çılgın deli elektronik marketiydin. Ne olduysa 2013 yılından sonra oldu. keşke demeyi sevmem şeytan cümlesidir ama bu sefer diyeceğim keşke elektro World ve darty'i almasaydın. Çok hızlı büyümeye çalışman senin sonunu getirdi. Kendi yağında kavrulsaydın ya. sen bize yeterdin... XBOX'ı ilk gördüğüm birçok elektronik ürünü ilk defa kullandığım Bimeks. umarım birgün küllerinden doğarsın.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.