Güncel

Deadpool 2 ilk günden rekor açılış yaptı!

Deadpool 2 ilk günden Amerika'da yaptığı 53,3 milyon dolarlık açılış ile tüm zamanların en yüksek açılışını yapan film rekorunu kırdı.


Klasik süper kahraman filmlerinin aksine, kendi tarzını ortaya kayan ve bu özelliğiyle birçok kişi tarafından sevilen Deadpool karakteri, yeni filmi ile bir ilke imza attı.

Deadpool 2 geçtiğimiz Cuma günü sinema salonlarında vizyona girişini hızlı bir şekilde yaptı. +18 yaş derecelendirmesine sahip olan Deadpool 2, ilk günden Amerika'da yaptığı 53,3 milyon dolarlık gişesiyle, yetişkin içerikli filmler arasında tüm zamanların en yüksek açılışını yapan film rekorunu kırdı.

The Hollywood Reporter’ın habere göre Deadpool 2, ilk günden Amerika'da topladığı 53,3 milyon dolar dışında 3 günlük gişe sürecinde 125 milyon dolar hasılat yapmayı başardı. İlk 3 günde dünya çapında topladığı gelir ise 301 milyon dolar oldu.

İlk filmine nazaran bütçe konusunda daha rahat olan film, içerdiği bol aksiyon ve komedi ögeleri ile sinema severlerin yüzünü güldürmüşe benziyor. Geçtiğimiz günler sizler için hazırladığımız Deadpool 2 inceleme yazısına da aşağıdan ilgili haber alanını tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Ryan Reynolds’ın başrolünde yer aldığı Deadpool 2, normal süper kahraman filmlerinin aksine, pek çok konuda daha özgür bir tavır sergileyerek yetişkinlere yönelik olarak karşımıza çıktı. İyi bir açılış yapan film, Avengers'ın yanından bile geçemeyecek olsada kendi alanında hatrı sayılır bir başarı elde ettiği aşikar.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.