Güncel

Destek parasıyla film yaptılar, Oscar'a aday oldular

İnternetten topladıkları destek paralarıyla çekilen 3 film bu yıl Oscar'a aday oldu.

Destek parasıyla film yaptılar, Oscar'a aday oldular

Dün açıklanan Oscar adayları arasında adından söz ettirirken, internetten topladıkları destek paralarıyla çekilen 3 film bu yıl Oscar'a aday oldu.

Kickstarter genelde internette sunulan projelere kitlesel kaynak bulmakla tanınıyor. Sitenin bu yıl destek sağladığı 3 film Oscar'a aday oldu. Yüksek bütçeli filmlerin yanı sıra internetten topladıkları destek paralarıyla çekilen 3 film bu yıl Oscar'a aday oldu.

1357929992_130111osc.hlarge.jpg

Oscar adayları Perşembe günü açıklandı ve bu adayların arasında bulunan 'Innocente', 'Kings Point' ve 'Buzkashi Boys' filmlerinin ortak noktası üçünün de Kickstarter sayesinde filmlerini ortaya çıkarması oldu. 'Innocente' ve 'Kings Point' en iyi kısa belgesel, 'Buzkashi Boys' ise en iyi kısa film dalında Oscar'a aday gösterildi. Bu 3 film Kickstarter'da 558 destekçiyle 90 bin dolar toplamıştı.

Kickstarter kaynaklı Oscar adaylarının sayısı bu üç yeni filmle birlikte altıya çıkmış oldu. Daha önce 'Incident in New Baghdad', 'Sun Come Up' ve 'The Barber of Birmingham' filmleri de aynı şekilde Oskar'a aday olmuştu. Fakat şimdiye kadar aralarında henüz Oscar kazanan olmadı.

Aşağıda Oscar'a aday olan iki filmin videosunu izleyebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.