Güncel

Dev firma Olympus 2 bin 700 kişiyi işten çıkarıyor!

Dev şirketten işçiler için üzücü haber geldi!

Dev firma Olympus 2 bin 700 kişiyi işten çıkarıyor!

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte bir çok firma bu gelişme hızının gerisinde kalabiliyor. Şirketlerin gelişen teknolojiye ayak uyduramaması, planlanan projelerin hayata geçirilemeyeşi bir çok olumsuz sonuçlara yol açabiliyor.

Japon kamera üreticisi Olympus, şirketi yeniden yapılandırma planları dahilinde 2 bin 700 çalışanını işten çıkaracak. Şirketin muhasebe kayıtlarında yaşanan skandalının ardından bilançosuna yazdığı zararın ardından böyle bir karar aldığı belirtildi.İşten çıkarılacak kişilerin şirketin küresel iş gücünün yüzde 7'sini oluşturduğu ifade edildi. İşten çıkarmalar, Mart 2014'e kadar devam edecek.

1339158327_665x300-copy.jpg

Olympus, Filipinler'deki fabrikasını kapatacak ve önümüzdeki iki yılda kullanılmayan varlıklarını satacak. Dünyanın en büyük endeskop üreticisi de olan şirketin varlıklarının değer kaybetmesinin ardından bilançosuyla zarar yazmaya başlamasıyla birlikte, sermaye artırımına gitme kararı aldığı ifade edildi.


*Olympus yaptığı yazılı açıklamada, "Yeteri kadar verim alamadığımız işlerden çekileceğiz" ifadesini kullandı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.