Güncel

Dev şirket neden satılıyor?

Dell firması tüm hisselerini satışa çıkardı.

Dev şirket neden satılıyor?

Akıllı telefonların neredeyse bir bilgisayar görevini yapması PC satıcılarını zor duruma sokuyor. Bilgisayar yanında akıllı telefonda üreten üreticiler biraz daha şanslı gibi görünüyor. Şimdi bir bilgisayar üreticisi Dell, bugün yaptığı açıklamada 24.4 milyar dolara tüm hisselerini satacağını açıkladı.

Dell, ABD'nin ekonomik gerilemesinden bu yana tanık olunan en büyük kaldıraçlı satınalma işleminde hisselerini devretme kararı aldığını açıkladı. Microsoft'un, hisse başına 15.65 dolar ödeyeceği açıklanırken, satış pazarlıkları hakkındaki bilgilerin kamuoyuna sızmasıyla Dell hisseleri yüzde 25 değer kazandı. Microsoft, satın alma işleminde Dell'e 2 milyar dolar borç verecek.

1362301163_dell17rspecial.jpg

Yeniden bilgisayar alanında bir numara olmak istediklerini söyleyen CEO Michael Dell, bu konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Dell, müşterilerimiz ve çalışanlarımız için yeni bir sayfa açmayı umuyoruz" dedi. Verilen bilgiye göre Dell yönetim kurulu üyeleri, dün akşam bir araya gelerek alınan kararı oyladı.

Yapılacak bu satış ile Dell'in, şahsi hisselerinin yüzde 16'sı elden çıkarılacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.