Güncel

Dev şirketlerin CEO'ları Sosyal Ağ'ları kullanmıyor!

Dev şirketlerin CEO'larının sosyal ağ kullanım oranı şaşırttı!

Dev şirketlerin CEO'ları Sosyal Ağ'ları kullanmıyor!

Tüm dünyanın en büyük şirketlerinin CEO'ları üzerinde yapılan anketler ilginç bir gerçeği ortaya çıkardı. Bu büyük anket, dünyanın en büyük şirketleri üzerinde IBM tarafından 64 ülkede 18 farklı sektörde 1700 CEO için uygulandı.

IBM'in yaptığı bu dev anket sonucunda ilginç bir gerçek ortaya çıktı. Sonuçlara göre CEO'ların yalnızca %16'sının sosyal medyayı kullandığı ortaya çıktı. Araştırma sonuçlarına diğer yüzdedeki CEO'ların sosyal ağ kullanmadığı ortaya çıktı. Aynı zamanda anketin çıkardığı bir diğer sonuç da tüketicilerin 77'sinin CEO'ların Twitter'da daha fazla aktif olmasını istediği, tüketicilerin CEO'ların aktif olması durumunda daha yoğun bir kullanım olacağını söyledikleri ortaya çıktı.

1338031301_ceo.jpg

IBM'în yaptığı anket verdiği istatistiklerin yanında geleceğe dair öngörülerde de bulunulmasını sağladı. Şirketlerin CEO'larının %57'ye varan rakamlarla birlikte çok yakın bir zaman içinde Sosyal Ağ'ları kullanımında artış yaşanacağını ortaya çıkardı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.