Güncel

Digg'den Google'a transfer oldu!

Binlerce kullanıcısı olan sosyal paylaşım sitesi Digg'in kurucusu ilginç bir transfer ile birlikte Google ekibine katıldı!

Digg'den Google'a transfer oldu!

Siz de internette dolaşan milyonlarca internet kullanıcısından biraz daha önde ve  internette çok zaman geçirdiğinizi düşünenlerdenseniz Digg.com'u duymamanız mümkün değil. Kevin Rose'un kurduğu bu sosyal paylaşım sitesi diğerlerinden gerçekten çok farklı.

Bugünlerde internette bir dedikodudur gidiyor, Digg'in kurucusu Kevin Rose Digg'den ayrılarak Dünya'nın en büyük arama motoru şirketi olan Google'da işe başlayacak.  Çıkan dedikodulara göre Kevin Rose pazartesi Google'da ilk resmi iş gününü doldurmuş olacak.

Kısaca Digg nedir ve ne zaman kuruldu?

1331891098_kevin-rose.jpg

2004 yılında  Kevin Rose'un arkadaşlarıyla birlikte kurduğu, 2008 yılında Google'ın satın almak isteyip de başaramadığı Digg, Social Bookmarks'ın her türlü haber, video ve podcast üzerine uzmanlaşmış bir arzcısıdır. Kullanıcılar tarafından başlık, tasvir ve kategoriler ayarlanarak yeniliklere (Blog girdileri, basın bildirileri veya haberler) işaret edilir ve diğer kullanıcılar tarafından “digg it!” butonu vasıtasıyla pozitif olarak değerlendirilir. Fakat bu işaretler spam veya bir başka açıdan sorunlu olarak değerlendirilebilir; işaret o zaman gömülür (bury). Digg it butonu kendine ait bir blog üzerine de konulabilir.

Google'ın bu tarz bir girişimde bulunma ihtimalinin çok yüksek ve akıllıca bir karar olduğunu belirtmemiz için bir engel olmasa gerek.Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.