Güncel

Digiturk'ün yeni talibi Türk Telekom oldu!

Bir zamanların dev firması paylaşılamıyor!


Tüm zamanların en iyi firmalarından olan Digiturk'e bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde TMSF el koymuştu. Bir çok firma Digiturk'u satın almak için tekliflerde bulundu. Bu tekliflerin arasında Türkiye'nin internet ve iletişim alt yapısının büyük çoğunluğunu elinde bulunduran Türk Telekom'dan geldi.

1374592965_digiturk-logo-kopya.jpg

TMSF Digiturk'ün biriken borçlarını göz önünde bulundurarak Çukurova Grubu'nun elinde olan Digiturk'e el koymuş, yeni sahibini bekliyordu. Türk Telekom'un Digiturk'e teklif vereceği, satın alacağı yönündeki asparagas haberler nihayet gerçekleşti ve resmiyet kazandı. Türk Telekom Digiturk'ün %53'üne teklif sunarak sahip olmak istediğini dile getirdi. 

1374593075_turktelekom.jpg

Kamuoyu Bilgilendirme Platformu KAP'a yaptığı açıklamada dile getirirken, daha önce Digiturk'le temasta bulunduklarını fakat netice elde edemediklerini dile getirdi. Diğer yandan Digiturk'un Türkiye'de ki en dişli rakibi D-Smart ve kurucuları Doğan Grup üyelerinin de Digiturk'e talip oldukları iddia ediliyor.

Yorumlar
Misafir
turktelekom digiturklu internet paketleri falan hazırlıyordu daha almamış mı
Cevapla
Misafir
aynen doğan Grubu almasin rekabet diye birsey olmaz istedigi fiyati tutturur Hasan
Cevapla
Misafir
tek elde toplanmasin
Cevapla
Misafir
doğan gurubu almasın da kım alırsa alsınn
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.