Güncel

Dijital dönüşüm bu zirvede konuşulacak

27 Kasım günü gerçekleşecek olan IFS Gelecek Yatırımcıları Zirvesi'nde dijital dönüşüm konuşulacak.

Dijital dönüşüm bu zirvede konuşulacak

Dijital dönüşüm danışmanlığı hizmeti veren IFS Türkiye Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ergin Öztürk, “Yapılan araştırmalara göre; İskandinav ülkeleri başta olmak üzere; Güney Kore, Amerika Birleşik Devletleri, Almanya ve Avusturalya hızla dijitalleşen ekonomiler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Ancak bu ülkeler hızla başladıkları dijitalleşme süreçlerinde durağan bir seyir izliyorlar.” diye konuştu.
Singapur, İngiltere, Yeni Zelanda, Birleşik Arap Emirlikleri, Estonya, Hong Kong, Japonya, İsrail’in bir yandan dijital gelişim gösterirken diğer yandan yenilik ve gelişime destek sağlayarak dünyada dijital dönüşümün öncüsü konumunda olduğunu belirten Öztürk, girişim yatırımlarının yüksek olmasının dijital dönüşüm oranlarını doğrudan etkilediğini belirtti.

Türkiye, daha düşük dijital gelişim seviyesine sahip olmakla birlikte; hızlı ivme gösteren ülkeler arasında yer alıyor. Ayrıca, bu dönüşüme açık olması yatırımcılar için cazip kabul ediliyor.

Dijital dönüşüm bu zirvede konuşulacak

Dijital dönüşüme kayıtsız kalmayan ve stratejilerini belirlemek isteyen tüm firmaları 27 Kasım günü gerçekleşecek olan “IFS Gelecek Yatırımcıları Zirvesi”ne davet eden IFS Türkiye Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ergin Öztürk, “Bu platform aracılığı ile vizyoner iş insanlarını birleştirirken, dijital çağda sürekli değişen ve adaptasyonu şart olan teknolojilerin şirketleri hem dünya sahnesine hem de geleceğe nasıl taşıyacağı konusunda iş insanlarına ilham verebilmeyi ve bu sayede şirketlerin vizyon genişletmelerine destek olmayı amaçlıyoruz” diye belirtti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.