Güncel

Dikkat! Çin malı şarjlar, cihazlarınızı patlatabilir!

Hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte artan telefon patlamalarına alınabilecek en kolay önlem nedir derseniz orijinal şarj cihazlarıdır deriz.


Hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte telefonlarımız çok daha fazla ısınıyor ve eskisi kadar çabuk soğumuyor. Bu durumun pillerde büyük bir sorun oluşturduğu ve zaman zaman patlamalar yaşadığına okuduklarımız ile hepimiz şahit olmaktayız.

1403261312_100713-aepatlayan12.jpg 

Yayınlanan bir iPhone 5 görseline göre orijinal kablo ile şarj edilmeyen telefonların telefonun uyanık kalıp kalmaması gerektiğinin sağlandığı çipte sorunlara sebebiyet verdiği görüldü. U2 IC yongası adı verilen bu çipin bozulması ise telefonlarımızı her türlü tehdite açık hale getiriyor.

1403260362_image-u2-ic-chip.jpg

mendmyi sitesi tarafından Bu görüntünün çekildiği telefonun özellikle sahte araç şarjıyla sürekli şarj edildiği bidirilirken bu kabloların ve bu şarj adaptörlerinin sürekli olarak farklı akım aralıklarını telefonlara maruz bıraktıklarının ve bunun sonucunda da pillerin ömürlerinin kısaldığının altı da çiziliyor. 

Taklit edilemez denilen Lightning kabloların telefoncularda 5 TL'ye satıldığını gördüğümüz bir ortamda orijinal ürün kullanın demenin ne denli zor olduğunun farkında olsakta kendi sağlığınız için aşağıda gördüğünüz kablolardan ve şarj adaptörlerinden uzak durun! Bu tarz sorunlarla karşılaşmak istemiyorsanız özellikle araçlarınızda orijinal şarj adaptörü kullanın.

1403261462_sahte-lightning-kablolar.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.