Güncel

Disney Plus bekleyenlere müjde! Türkiye'ye geliyor

Disney Plus bekleyenlere müjdeli bir haberimiz var. Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Disney Plus’a Türkiye’de 10 yıl boyunca yayın yapabilmesini sağlayacak yayın lisansını verdi.

Disney Plus bekleyenlere müjde! Türkiye'ye geliyor

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Disney Plus Türkiye için 10 yıllık lisans verdi. Disney Plus ülkemizde oldukça merak edilen bir platformdu. Netflix ve Amazon Prime gibi yayın akışlarında olmayan bir çok Marvel yapımı dizi Disney Plus'da yer alıyor. Hal böyle olunca Türkiye'deki Marvel hayranları da Disney Plus Türkiye beklentisi içine girmişti.

Şimdi bu hayranların hayalleri gerçek olacak diyebiliriz. Disney’in çevrimiçi dizi ve film yayın platformu Disney Plus 10 yıllık yayın lisansı almış durumda. Artık platform Türkiye'de de faaliyet gösterebilecek.

Disney Plus bekleyenlere müjde! Türkiye'ye geliyor

disney plus

The Walt Disney Company, Disney Plus'ı ilk olarak 2019'da faaliyete geçirdi. Pandeminin gelmesiyle sinemaların ilgi görmemesi ve karantinalar yüzünden evde vakit geçirmek isteyen insanların sayısı artınca artık yayın akışları eskisinden daha önemli hale geldi.

Bu durumu fark eden Disney Company de kendi yapımlarını Netflix benzeri bir yayın akışıyla sunmaya karar vermiş durumda. Yurt dışında oldukça ilgi görmesine rağmen ülkemizde hale faaliyet göstermeyen Disney Plus için artık nihayet bu durum değişecek.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Disney Plus’a Türkiye’de 10 yıl boyunca yayın yapabilmesini sağlayacak yayın lisansını verdi. Disney Plus Marvel, Star Wars ve National Geographic yapımlarına yer verecek. Henüz platformun fiyatlandırma bilgisi hakkında bir detay sunulmadı.

Yorumlar
Arda_daredevil
Gelsin artık sonunda
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.