Fosil yakıtlı araçlar olarak da nitelendirilen dizel ve benzinli araçlar için artık geri sayım başladı. Her ne kadar yeni geliştirilen motorlarda emisyon oranları düşürülüyor olsa da, bu araçların çevreyi kirlettikleri ve bunun artık dünyada büyük bir sorun haline geldiği gerçeğini değiştirmiyor.

Beklendiği üzere, çevreyi kirleten fosil yakıtlı araçlar yerini sıfır karbon salınımına sahip yani çevreyi hiç kirletmeyen elektrikli araçlara bırakıyor.

Dünyada artık birçok otomotiv devi kaynaklarının çok ciddi bir kısmını elektrikli araç üretimine ve gelişimine aktarıyor.

Çevre kirliliği meselesine ciddi şekilde el atan ülkelerden bazıları, her geçen gün üretilen elektrikli araç sayısının artması, yeni modeller, artan menziller ve kullanımın yaygınlaşması sayesinde fosil yakıtlı araçların kullanımını yasaklamışken, bazıları da yasaklamak için çalışmalarda bulunuyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.