Güncel

Dizi-Mag hala kapalı mı? Sitede son durum ne?

Türkiye'nin en büyük online dizi sitesine hala ulaşılamıyor!


Türkiye'nin en büyük online dizi paylaşım sitelerinden olan Dizi-Mag geçtiğimiz günlerde Adana 1. Sulh Ceza Mahkemesi'nin aldığı karar ile birlikte erişime . Önceki yıllarda yapılan istatiklerle birlikte Türkiye'nin en fazla tıklanan siteleri arasında yer alan Dizi-Mag popülerliğini sürdürmeye devam ediyorken, alınan karar yabancı dizi izleyen kitleyi ve site yönetiminin canını sıktı.

Hatırlayacak olursanız site daha önceki yıllarda da yine kapanmış, farklı domainlerden hizmetine devam etmeyi başarmıştı. Ardı arkası kesilmeyen bu yasaklamaların sonuna bir de mahkeme kararı eklenince ekip, işe bu şekilde devam etme kararı almıştı. Resmi twitter hesabı üzerinden gönderilen DNS çözümleri bize bunu kanıtlayan en büyük destek olmuştu.

1386724006_ekranresmi2013-12-101727311386689850.png

Alınan karar birlikte ana sayfada, "Ulaşmaya çalıştığınız internet sitesi Adana 1. Sulh Ceza Mahkemesi'nın 22.11.2013 tarihli 2013/2540 D.İş ve / sayılı kararı ile erişime engellenmiştir." cümleleri kullanıcıları selamladı. Siteye erişimin hala olmadığını söylediğimiz şu saatlerde verilen mahkeme kararının kalkıp kalkmayacağı veya ne kalkacağı ise henüz belli değil.

Sosyal medyada tepkiler!

Dizi-Mag'in kapatılması, Twitter'da alışıldık tepkilerden farklıydı, ilginç bir reaksiyon aldı. Özellikle hükümetin uyguladığı sansüre dikkat çeken binlerce kişi, çok kızgın görünüyor. Sosyal medya mecralarından gelen tepkiler Türkiye'nin en güncel ve hızlı dizi sitesinin kapatılmasını kınar nitelikte oldu. Zaman zaman bir çoğumuzun kullandığını Dizimag'in akıbetini ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz.

 #Güncelleme

Site dizimag2.com  ve dizimag1.com domainlerinden yayına devam etmek istese de henüz başarılı olabilmiş değil. Yayınsız hayatına kaldığı yerden devam eden DiziMag'in akıbeti şuan için netlik kazanmış değil.

21.00:

 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.