Dizi severlerin kalbine taht kurmuş yakın tarihteki en güzel 10 yabancı dizi - Page 1

2 – Sherlock: Sir Arthur Conan Doyle'ın aynı adı taşıyan romanlarına dayalı Britanya televizyon dizisidir. Dizinin 90 dakikalık ilk bölümü 25 Temmuz 2010 günü BBC One televizyon kanalında, "Mini-Dizi" olarak yayınlanmaya başladı. Ancak gördüğü büyük ilgi sonucunda diziye devam edilmesine karar verildi. Dedektiflik dizisi olan Sherlock tüm dünyada ilgiyle izleniyor.

Dizi severlerin kalbine taht kurmuş yakın tarihteki en güzel 10 yabancı dizi - Page 2

3 – The Walking Dead: The Walking Dead, aynı adlı çizgi roman serisine dayanmaktadır.Yayılan bir hastalık sonucu zombilerin ortaya çıkışı sonrasında yaşam mücadelesi veren bir küçük grubunun hikâyesini ele almaktadır. Dizi bir çok sanat çevresinden olumlu eleştiriler aldı ve reyting rekorları kırdı. Dizi bir çok kişi tarafından heyecanla izleniyor.

Dizi severlerin kalbine taht kurmuş yakın tarihteki en güzel 10 yabancı dizi - Page 3

4 – Dexter: Dexter Morgan (Michael C. Hall), Miami Metro Polis Departmanı'nda kan sıçrama analizcisi olarak çalışan, aynı zamanda bir seri katil olarak gizli bir hayat sürdürüyor. Miami' de geçen hikâye Jeff Lindsay'in Dexter romanlarının ilki olan Darkly Dreaming Dexter romanından uyarlanmıştır. Dizi tüm izleyiciler tarafından yoğun bir ilgiyle izlenmiştir.

Dizi severlerin kalbine taht kurmuş yakın tarihteki en güzel 10 yabancı dizi - Page 4

5 – How I Met Your Mother: Dizi, 2030 yılında, Ted Mosby’nin çocuklarına anneleri (kendi eşi) ile nasıl tanıştığını anlatmasıyla başlar. Bob Saget'in seslendirmesiyle asıl karakteri Ted "Size annenizle nasıl tanıştığımı anlatacağım." der ve dizi 2005 yılına döner. Bays ve Thomas dizideki arkadaşlığı kendi arkadaşlıklarından yola çıkarak yazmışlardır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.