Güncel

DJI aksiyon kamerası 15 Mayıs'ta geliyor

Ünlü drone ve video kamera üreticisi DJI, aksiyon kamerası modelini 15 Mayıs'ta tanıtabilir. İşte yeni ürünün olası detayları.

DJI aksiyon kamerası 15 Mayıs'ta geliyor

Özellikle drone, özel video cihazları ve çeşitli aksesuarlar üreten DJI, dünya çapında bilinen bir marka. Marka şimdi de farklı bir alana el atıyor ve aksiyon kamerası pazarına geiriş yapıyor. Geçtiğimiz günlerde ortaya atılan iddialar firmanın 15 Mayıs'ta gerçekleştireceği etkinlikle resmileşecek gib görünüyor.

DJI aksiyon kamerası 15 Mayıs'ta geliyor

Son yıllarda kamera konusunda iddialı adımlar atan marka DJI Osmo Pocket Mobile ile farklı bir alana giriş yapmıştı. İddialı bir ürün olan bu kamera kompakt boyutları ve üç eksenli gimbalı ile dikkat çeken ve ilgi gören bir model olmuştu. Markanın 15 Mayıs'ta tanıtacağı ve resmi bir tanıtım sayfası da hazırladığı esrarengiz ürünün aksiyon kamerası olacağı beklentileri yüksek.

DJI aksiyon kamerası 15 Mayıs'ta geliyor - Resim : 1

Bu aksiyon kamerasının sektörün lideri GoPro'nun Hero 7 modeline rakip olması bekleniyor. Zaten esrarengiz ürünle ilgili hazırlanan DJI sayfasındaki fotoğraf da bu iddiaları doğrular nitelikte. Su altında paletleriyle yüzen bir kadını gösteren fotoğrafın hemen üstünde bir geri sayım sayacı yer alırken, altında ise Unlecsh your other side yani 'Diğer tarafını serbest bırak' cümlesi yer alıyor. Bu görüntünün genelde ürünlerinin tanıtım videolarında bol bol sualtında paletleriyle yüzen kadın yüzücüleri kullanan GoPro'ya bir gönderme olduğu düşünülüyor.

Öte yandan olası aksiyon kamerası ile ilgili bu resmi duyuruya ek olarak internete düşen bazı fotoğraflarla beraber bu ürünle ilgili detaylar da ortaya çıktı. Buna göre DJI'ın aksiyon kamerasında önde ve arkada olmak üzere iki adet LCD ekran bulunacak. Bu sayede çekim yapan kişi kendini görebilecek. Ayrıca bu aksiyon kamerası 4K 60 fps video kayıt yapabilecek. Ürünle ilgili ortaya atılan bir diğer iddia ise 1/2.3 inç boyutunda bir sensöre sahip olacağı yönünde.

DJI aksiyon kamerası 15 Mayıs'ta geliyor - Resim : 2

Elbette bu görüntülerin gerçek olmama ihtimali de var. Ama gerçek olan şu ki DJI 15 Mayıs'ta yeni bir ürün tanıtacak ve bu muhtemelen bir aksiyon kamerası olacak. Ciddi bir rekabetin olduğu bu pazarda geçen yıllara göre ciddi bir kan kaybı yaşasa da GoPro'nun hakimiyeti bulunuyor. DJI bu rekabet yoğun pazara girerek artık belli bir doygunluğa ulaşan drone pazarındaki başarısını burada da sürdürmeyi amaçlıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.