Güncel

DJI Mavic 2 Pro ve Mavic 2 Zoom duyuruldu!

Çinli ünlü drone markası DJI, DJI Mavic 2 Pro ve Mavic 2 Zoom modellerini tanıttı.

DJI Mavic 2 Pro ve Mavic 2 Zoom duyuruldu!

Drone denince akla gelen ilk markalardan biri olan DJI, ürün ailesine iki yeni modeli ekledi. DJI Mavic 2 Pro ve Mavic 2 Zoom isimli modeller gelişmiş özellikler ve ilginç fonksiyonları bünyesinde barındırıyor.

DJI Mavic 2 Pro ve Mavic 2 Zoom duyuruldu!

Her iki ürün kendi içinde bazı farklı detaylara sahip olsa da yeni nesil 2 serisinin ortak özellikleri de bulunuyor. Bunlar arasında en çok öne çıkan özellik ise tek şarj ile 31 dakika dakika boyunca kesintisiz olarak uçuş yapabilmeleri geliyor. Her iki modelde de 8 GB dahili depolama özelliği bulunuyor ve ayrıca ek olarak üzerlerinde bulunan ışıklar sayesinde daha rahat bir iniş gerçekleştirebiliyorlar. Her iki modelin de son hızı saatte 70 km olarak açıklandı. Her iki model aynı zamanda 4K 100 mbps video kayıt edebiliyor ve katlanabilir olma özelliğine sahipler.


DJI Mavic 2 Pro teknik özellikleri

Yeni model olan DJI Mavic 2 Pro, geliştirilmiş pilot yardım sistemi sayesinde engelleri çok daha iyi algılayabiliyor. Menzili önceki modellerdeki gibi 8 km olan yeni modelde Hasselblad tarafından geliştirien 20 Megapiksel çözünürlüklü, 1 inç büyüklüğünde CMOS sensöre sahip bir kamera bulunuyor. Diyafram olarak f 2.8 ve f11 aralıklarını kullanan bu kamera, 4K / 10 Bit HDR desteği ile geliyor.

DJI Mavic 2 Zoom teknik özellikleri

İkinci model olan DJI Mavic 2 Zoom ise adından da anlaşılacağı üzeri zoom yani yakınlaştırma özelliği bulunan bir kamera ile donatılmış. Bu kamera 12 Megapiksel çözünürlük, 24-48 mm odak uzaklığı bulunan 1/2.3 inçlik sensörlü bir kameraya sahip. Kamera 2X optik zoom, 2X de dijital zoom ile 4X'e kadar zoom özelliği sunuyor.

DJI Mavic 2 Pro ve Mavic 2 Zoom fiyatı


Ailenin ilk modelinin yurtdışı fiyatı 1.449 dolar, zoom özelliği bulunan ikinci modelinin yurtdışı fiyatı ise 1.249 dolar olarak açıklandı. Her iki model de yurtdışında satışa sunuldu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.