Güncel

DJI'ın havalı genel merkezi ortaya çıktı! (Video)

Çinli drone üreticisi DJI'ın önümüzdeki bitmesi beklenen yeni genel merkezinin konsept videosu yayınlandı. Yeni merkez çok havalı görünüyor.

DJI'ın havalı genel merkezi ortaya çıktı! (Video)

Teknoloji firmaları arasında popüler konulardan biri de genel merkezler. Futuristik ve havalı tasarımlara sahip olan bu genel merkezler hem şirketin gücünü ve inovasyon yeteneğini sergiliyor hem de çalışanlar için verimli bir ortamın oluşturulması sağlanıyor. Son yıllarda büyük ilgi gören şirket genel merkezleri arasında Apple'ın ABD'de bulunan daire şeklindeki tasarıma sahip merkezi olan Apple Park bulunuyor. Foster + Partners tarafından tasarlanan bu devasa yapı halen popülerliğini koruyor.

Bir diğer ilginç genel merkez tasarımı ise DJI’ın Çin’in Guangdong eyaletinde yer alan Shenzhen’de inşa ettirdiiği yeni genel merkezi. Halen çalışmaları devam eden merkezin arkasında ise Apple Park'ın da tasarımını yapan Foster + Partners yer alıyor. Tasarım firması hala inşaat aşamasında olanmerkezin bilgisayar görüntülerinden oluşan bir konsept videosunu yayınladı.

İki adet cam kuleden oluşan DJI genel merkezinde drone modellerinin sergilendiği satış ofisi, helikopterlerin iniş kalkış yapabildikleri ve özel bir mekanizma ile helikopterin binaya alındığı bir asansör, üretim bölümleri ve idari bölümler yer alıyor. Ayrıca iki bina arasında bir köprü de yer alıyor. Videodaki görüntülere göre bu köprü drone modellerinin testlerinin yapıldığı bir alan olarak da kullanılacak. Genelde gri renklerin ağırlıklı olarak bulunduğu bina tasarımında cam malzemeler ve şeffaflık olgusu merkezde yer alıyor.

Pek havalı görünen DJI'ın yeni genel merkezinin önümüzdeki aylarda açılması bekleniyor. O zamana kadar ayağıdaki videodan firmanın yeni genel merkezinin neye benzeyeceğini görebilirsiniz:

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.