Parkta, 70 teraryumda yılan boyunlu kaplumbağa, timsah derili kaplumbağa, beyin dahil birçok uzvunu yenileyebilen "aksolotl" gibi canlılardan oluşan yaklaşık 200 hayvan yer alıyor.

Parka bu yıl getirilen yılan boyunlu kaplumbağa, timsah derili kaplumbağa ve Meksika kökenli bir tür semender olan "aksolotl", büyük ilgi görüyor.

Bilim insanlarına kanser, sinir sistemi ve kalbe yönelik hastalıkların yeni tedavi yöntemleri için umut ışığı olan ve beyin dahil vücudunun çeşitli parçalarını ve uzuvlarını yenileyebilme yeteneğine sahip olan aksolotllar, dışarıdan bakıldığı zaman elleri ve ayakları bulunan balıklar gibi görüldüğü için dikkati çekiyor.

- Dünyanın en zehirli hayvanları

Dünyanın en zehirli kara canlıları olarak kabul edilen ve boyları 2,5 santimetre olan ok kurbağaları ve gila canavarının da yaşadığı parkta, yaklaşık bir kilogram ağırlığıyla bufo marinus kurbağası, çin su ejderi, yakalı ejder kertenkelesi, çöl varanı, boyu 5 metreyi geçen piton ve anakondalar, boncuklu kertenkele, albino kobra yılanı, dünyanın en büyük örümcek ve akrep türleri ile kuş yiyen tarantulalar en fazla ilgi çeken hayvanlar arasında yer alıyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.