DOGE değeri Elon Musk'ın Twitter'ı 2. satın alma girişimi ile yükseldi!

DOGE'nin balina etkinliği, Elon Musk'ın Twitter'ı 2. satın alma girişiminden sonra yükseldi!

DOGE değeri Elon Musk'ın Twitter'ı 2. satın alma girişimi ile yükseldi!

Meme kripto para birimi Dogecoin ( DOGE ), kırmızı bölgede aylarca süren ticaretten sonra küçük kazançlar kaydetti. Ralli, tokenin, varlıkta artan balina aktivitesini  çektiği görünen bir faktör olan 2021'in en yüksek seviyelerini yeniden kazanmak için potansiyel olarak toplanacağına dair iyimserlikle sonuçlandı.

DOGE değeri Elon Musk'ın Twitter'ı 2. satın alma girişimi ile yükseldi!

4 Ekim itibariyle, Dogecoin, en az 100.000 $ içeren 85 balina işlemi kaydederken, Santiment'in zincir üstü verilerine göre , piyasa değerine göre en büyük onuncu kripto para birimi olarak konumunu koruyor.

DOGE değeri Elon Musk'ın Twitter'ı 2. satın alma girişimi ile yükseldi! - Resim : 1

DOGE balina işlem tablosu. Kaynak: Santiment

Aynı zamanda, 4 Ekim'de bir gün içinde %9 artan varlığın fiyatına balinalar arasındaki heyecan da yansıdı. Basın saatine göre, varlık son 24 saatte neredeyse %6 değer kazanarak 0,064 dolardan işlem görüyordu.

DOGE değeri Elon Musk'ın Twitter'ı 2. satın alma girişimi ile yükseldi! - Resim : 2

DOGE 1 günlük fiyat tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

DOGE balina fonlama oranlarının artmasıyla birlikte, metrik, daha geniş kripto piyasası oynaklığı tarafından tetiklenen aylarca bastırılan faizin ardından kripto paranın fiyat hareketinin olası seyrini vurguluyor.

Musk'ın Twitter anlaşmasının DOGE'ye etkisi

En son rallinin Tesla CEO'su Elon Musk'ın sosyal medya platformu Twitter'ı satın alma anlaşmasını sonuçlandırmak üzere ilerleyebileceğini bildirdiği bildirildikten sonra ortaya çıktığını belirtmekte fayda var.

Musk ve Dogecoin topluluğu arasında bir ilişki var. Musk, daha önce, meme paralarının uygulanabilirliğini oluşturmak için çekirdek geliştiricilerle çalışırken DOGE'ye desteğini ifade etmişti.

Genel olarak, Musk'ın Dogecoin ile ilgili önceki tweetleri, tokenin fiyatını yükseltti. Aynı zamanda, anlaşma gerçekleşirse Dogecoin için  yükseliş hissi olabilir.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.