Güncel

Dogecoin, 5 haftada 5 milyar dolarlık giriş kaydetti!

Dogecoin, DOGE işlem hacmi fırlarken 5 haftada 5 milyar dolarlık giriş kaydetti!

Dogecoin, 5 haftada 5 milyar dolarlık giriş kaydetti!

Benimseme ile ilgili büyüme Dogecoin'e ( DOGE ) 2022'de yardımcı oldu, ancak kripto para biriminin fiyatı 2021'deki zirvelerine ulaşmadı.

Dogecoin, 5 haftada 5 milyar dolarlık giriş kaydetti!

Bununla birlikte, Finbold tarafından elde edilen veriler, meme koinin son beş hafta içinde piyasa değerine 5 milyar dolarlık bir giriş yaptığını gösterdi. 25 Ekim'de DOGE'nin piyasa değeri 7,93 milyar dolardı ve bugün 34 gün içinde 5,27 milyar dolar artışla toplam %66,5 artışla 13,2 milyar dolar oldu.

Dogecoin, 5 haftada 5 milyar dolarlık giriş kaydetti! - Resim : 1

Dogecoin, 5 haftada 5 milyar doları aştı. Kaynak: CoinMarketCap

O zaman, işlem hacmi %290 artarak 216 milyon dolardan 844 milyon dolara yükseldi. Şu anda Dogecoin, son 24 saatte %4,49 düşüş ve önceki hafta %15,18 artışla 0,09889 $'dan işlem görüyor.

Dogecoin, 5 haftada 5 milyar dolarlık giriş kaydetti! - Resim : 2

Dogecoin 1 günlük grafik. Kaynak: CoinMarketCap

Elon Musk'ın Dogecoin üzerindeki etkisi

Tesla'nın CEO'su Elon Musk, öncelikle Dogecoin'deki son fiyat artışları üzerinde  etkisi olduğu için itibar görüyor.

Musk, kripto para biriminin en sesli savunucularından biri olmaya devam ediyor ve Twitter'ı satın almasının DOGE'ye daha fazla fayda sağladığına inanılıyor. Özellikle, Twitter'ın yakın gelecekte Dogecoin'i bir ödeme seçeneği olarak destekleyebileceğine dair pek çok spekülasyon var.

Bir araştırmaya göre DOGE'nin performansı, yatırımcılarının %60'ından fazlasının kârda kalmasına neden oldu. Sahiplerin %69'unun tokeni bir yıldan uzun süredir istiflediği göz önüne alındığında, önemli bir kısmının Dogecoin'in uzun vadedeki potansiyeline güvendiğini varsaymak güvenlidir.

Bu bağlamda, yatırımcılar ağda yapılacak geliştirmeler nedeniyle iyimser. Örneğin yakın zamanda Musk ve Ethereum'un kurucu ortağı Vitalik Buterin'in çabalarını birleştirmek ve DOGE'u daha da geliştirmek için planlar yaptıkları bildirildi.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.