Dogecoin bir günde 1 milyar dolar eridi! Sırada ne var?

Dogecoin piyasa değerinden bir günde 1 milyar dolar çıkıyor; DOGE için sırada ne var?

Dogecoin bir günde 1 milyar dolar eridi! Sırada ne var?

Meme kripto para birimi Dogecoin ( DOGE ), varlığın fiyatı önemli yükseliş trend çizgilerinin altına düşerken, önemli bir sermaye çıkışı kaydetmek için son satışlarını genişletti.

Dogecoin bir günde 1 milyar dolar eridi! Sırada ne var?

Şu anda, Dogecoin'in piyasa değeri 11,7 milyar dolar ve son 24 saat içinde yaklaşık 1,15 milyar dolarlık bir çıkış kaydetti. Özellikle, 11 Aralık'ta, piyasa değerine göre sekizinci sıradaki kripto para biriminin değeri 12,85 milyar dolardı.

Dogecoin bir günde 1 milyar dolar eridi! Sırada ne var? - Resim : 1

Dogecoin bir günlük piyasa değeri tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

Devam eden Dogecoin satışına belirli bir faktör bağlanamasa da, varlığın genel kripto piyasası düzeltmesinden etkilendiği görülüyor. Gerçekten de, birkaç varlık haftaya olumsuz başladı ve son günlerde kaydedilen küçük yükseliş ivmesini sürdürme umutlarını kaybetti.

Dogecoin fiyat analizi

Basın zamanında Dogecoin, son 24 saatte neredeyse %9'luk bir düzeltmeyle 0,08 dolardan işlem görüyordu. DOGE'nin haftalık grafiği, değerin neredeyse %15 düştüğünü gösteriyor.

Dogecoin bir günde 1 milyar dolar eridi! Sırada ne var? - Resim : 2

Dogecoin yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold.

Mevcut fiyatta, merkezi olmayan finans ( DeFi ) tokeni 0,95 $ seviyesinde dirençle karşı karşıya . DOGE seviyeyi aşarsa, kripto para birimi, boğaların ve alıcıların kazançları sürdürmek için daha fazla çalışmaya ihtiyaç duyacağı 0,10 dolarlık bölgeyi geri almak için sıraya girecek.

Aynı zamanda Dogecoin, fiyat 0,080$ destek seviyesinin altına düşerse daha fazla düzeltme tehdidiyle karşı karşıya kalır.

Dogecoin kazançlarını sürdüremiyor

Özellikle, Dogecoin 2021'in en yüksek seviyelerinin oldukça altında işlem gördü, ancak dijital para birimi, hakim piyasa düzeltmesinin ortasında göze çarpan varlıklar arasında yer aldı. Ancak varlık biraz rahatladı Tesla CEO'su Elon Musk, Twitter'ı satın aldı.

Satın alma, meme coin'in Twitter'da bir ödeme seçeneği olarak entegre edileceğine dair spekülasyonlara yol açtı.

Satın almanın ardından, Dogecoin sürekli satın alma baskısı yaşadı ve 2 Aralık'ta  bir Finbold raporu , DOGE'nin beş hafta içinde piyasa değerinde yaklaşık 5 milyar dolarlık bir girişe tanık olduğunu belirtti.

Düzeltmenin ortasında, DOGE geçmişte yatırımcıların ilgisinin arttığına tanık oldu. Bu doğrultuda Dogecoin, ABD'li yatırımcılar arasında talepte bir artış kaydetti. Özellikle talep, 'Dogecoin Satın Al' anahtar kelimesi için Google Trends aramalarında öne çıktı.

DOGE için sırada ne var?

Dogecoin topluluğu, özellikle Musk ve Ethereum'un ( ETH ) kurucu ortağı Vitalik Buterin'in birlikte çalışmayı ve DOGE'u geliştirmeyi planladığına dair ortaya çıkan haberlerle birlikte yükselişini sürdürüyor.

FTX kripto borsa serpintisinin Dogecoin'i de etkilediğini ve hafta boyunca beklenen makroekonomik haberlerin gelmesiyle kayıpların daha da artabileceğini belirtmekte fayda var.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.