Güncel

Dogecoin kurucusu: Binance Smart Chain'deki tokenler "çöp"

Dogecoin kurucusu Binance Smart Chain'deki her tokeni "çöp" olarak nitelendiriyor.

Dogecoin kurucusu: Binance Smart Chain'deki tokenler "çöp"

Meme kripto para birimi Dogecoin'in ( DOGE ) kurucu ortağı Billy Markus, son hedefi Binance Smart Chain ( BSC ) olmak üzere birkaç dijital para birimi projesine yönelik eleştirisini genişletti.

Dogecoin kurucusu: Binance Smart Chain'deki tokenler "çöp"

2 Haziran'daki Twitter hesabı aracılığıyla Markus, BSC Gem ile ilgili bir sorunu ele alırken, mevcut olmadığını belirterek tüm BSC tokenlerini 'çöp' olarak nitelendirdi. BSC'nin merkezi olmayan durumu karşılayamadığını ima ederken, böyle bir ağın olmaması gerektiğini iddia etti. 

Bilgisayar bilimcisi ayrıca, BSC Gem'i abartan hesapların ya 'pislik ya da aptal' olarak adlandırdığı kişiler tarafından yönetilen dolandırıcılık botları olduğunu gözlemledi.

Shibetoshi Nakamoto (@BillyM2k) hesabından 2 Haziran 2022 tarihinde yapılan paylaşımda ''bscgem diye bir şey yoktur. Bu zincirdeki her jeton çöp. bscgem'den bahseden her hesap bir dolandırıcı bot, bir pislik veya bir salaktır.'' İfadelerine yer verildi.

Kurucu ortak daha önce, farklı projelere para yatırmadan önce sektör hakkında yeterli bilgiye sahip olmadığı için kripto yatırımcılarının eksikliklerini ve hatalarını vurgulamıştı.

Kripto yatırımcıları eğitimden yoksun

Daha önce de belirttiğimiz üzere Markus, kripto yatırımcılarının %70'inin "kesinlikle hiçbir fikrinin" olmadığını ve piyasa temellerini anlamadığını iddia etti. 

Mayıs ayının sonuna doğru, mevcut kripto para birimlerinin en az %99'unun muhtemelen sıfıra geri döneceğini tahmin etmişti. 

Markus, "Demek istediğim, günde 500 bok tokeni yapılıyor, bu yüzden %99,9'u kesinlikle 0'a düşecek, ancak büyük olanlar genellikle sadece %90'a kadar düşüyor" dedi.

Yorumlar
Bey
% 90 düşer diyor kahpece bir düzen bu piç neye göre düşüyor neye göre çıkıyor 7 milyar ile düşen piçkoin 500 milyon ile çıkıyor bu nasıl bir kahpece bir düzen sektördeki herkes hırsız arsız faydasız
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.