Güncel

Dolar uçtu! Telefon ve bilgisayar fiyatları artacak mı?

Asya borsasının açılması ile dolar kuru yüzde 15'e yakın artış yaşadı. Telefon ve bilgisayar fiyatlarında olası bir artış söz konusu.

Dolar uçtu! Telefon ve bilgisayar fiyatları artacak mı?

Türkiye'de yaşanan gelişmeler borsaları ve kurları etkilemeye başladı. İstanbul Sözleşmesi'nden çıkılması ve Merkez Bankası başkanının görevden alınmasının kurları nasıl etkileyeceği merak ediliyordu. Bugün Asya borsasının açılması ile korkulan oldu ve dolar kurunda yüzde 15'e yakın artış yaşandı.

Cuma günü 7.25 seviyelerine kadar gerileyen dolar, an itibariyle 8.39 seviyesinden işlem görüyor. Asya borsası bildiğiniz gibi bu tip olaylara ani tepki veriyor. Şimdilik kurların gidişatı hakkında konuşmak için erken görünüyor. Pazartesi sabah borsa açıldığında kurlardaki dalgalanma netleşecektir.

Ancak şu an Türkiye'deki bankalar da pozisyon almış durumda. Bankalar kur işlemlerini Asya borsasına göre düzenlemeye başladı. Eğer kurlardaki dalgalanma hafta sonuna kadar durulmazsa telefon ve bilgisayar gibi ithal olarak ülkemize giren teknolojik ürünlerde büyük bir artış görebiliriz.

Dolar uçtu! Telefon ve bilgisayar fiyatları artacak mı? - Resim : 1

Euro da ise şimdilik bir dalgalanma görünmüyor. Ancak bazı kaynaklardan gelen bilgilere göre euro da 9.5 bandına yaklaşmış durumda. Eğer bir aksiyon alınmazsa euro'daki bu yükseliş sürecek gibi görünüyor.

Umarız kurlardaki bu yükselişe Pazartesi bir önlem alınır ve tekrardan düşüş yaşanır.

Yorumlar
Adalı
Ne alakası var arkadaş kepçelik yapıyorsunuz dolar 9 tl ikien telefonlar 3000 tl dolar 7.80 tlf 3000 tl ne anladımbu işten anladığım insanların kurnaLıgı
Cevapla
Sade vatandaş
1 hafta öncesinden elektronik fiyatları arttıydı zaten 3000 bandında satılan cihazlar 3800-3900 oldu piyasayı biliyolar olan halka herzamanki gibi
Cevapla
??
Her şey normale yaklaşırken bu kararlar gerekli miydi? Dövizi, altını böyle yükseltmek şart mıydı? Cuma günü yüklü şekilde döviz veya altın alanlar zengin oldu, halk fakirleşti.... Yeter artık sıkıldık bu oyunlardan...
Cevapla
Mustafa Göçeri
Asya'dan bize ne ....
Cevapla
Mal
Piyasayı etkiliyo demekki
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.