Güncel

Donald Trump o platformdan da engellendi!

Eski ABD Başkanı Donald Trump, internetten silinmek üzere. Facebook, Instagram ve Twitter'dan sonra YouTube da tepkisini ortaya koydu.

Donald Trump o platformdan da engellendi!

Donald Trump'ın kontrol kaybetmesi üzerine ABD'de yaşanan olaylar tüm dünyayı derinden etkiledi. Trump yanlılarının ülkeyi savaş alanına çevirmesine sessiz kalmayan eski ABD başkanı Donald Trump, bu eylemcileri desteklemişti. Trump'ın kaos ortamı yaratıp beslenmesini önlemek için dev firmalar harekete geçmişti.

Donald Trump bu süreçte, Facebook, Twitter ve Instagram gibi mecralardan engellenmişti. Yalan yanlış bilgiler ile halkı galeyana getiren Trump için şimdi de Google düğmeye bastı.

Google'ın bünyesinde yer alan YouTube, Donald Trump'ın 1 hafta boyunca paylaşım yapamayacağını açıkladı. YouTube'a göre Trump'ın son yüklediği videonun bir bölümü şiddete teşvik ediyor. Bu yüzden platform yasaları gereği hesaba bir hafta boyunca video yüklenemeyecek.

Donald Trump o platformdan da engellendi! - Resim : 1

Basın özgürlüğünün arşa çıktığı Amerika Birleşik Devletleri'nde firmalar kişi ve kurum gözetmeksizin ve ayrımcılık yapmadan yaptırım uygulayabiliyor. Bunu Donald Trump'ın yaptığı akıl almaz davranışlar sonrasında sosyal medyadan izole edilmesi ile bir kez daha tüm dünya görmüş oldu.

Donal Trump'ın artık sesini duyurabileceği daha doğrusu destekçilerini şiddete yönlendirebileceği platform kalmadı gibi görünüyor. Amerika medyası da zaten Trump'ın defterini dürdüğü için canlı yayına alma gibi bir gaflette bulunmayacaktır. Umarız ABD'de yaşanan ve tüm dünyayı etkileyen bu olaylar bir an önce sona erer ve seçilmiş başan Joe Biden görevine olması gerektiği gibi başlar.

Yorumlar
Bahadır Ömer Hamamcıoğlu
Belki bir gün ülkemize turist olarak gelebilir.
Cevapla
B.O.H.1967
Bu ilk kez bu ülkenin yöneticilerine uygulanıyor. Toplumu ayaklandirmaya bu sosyal ağları kullanarak yapmaya kalkışmak. Acep uzaylı ırkı bu ülkeyi ne hale getirmiş. Çok fazla uzaylı görüyorlar
Cevapla
More Money
bu kesinlikle haksızlık herkes kafasına göre takılıyor
Cevapla
Mim
Bir kaç tane şirket dünyada istedikleri gibi at koşturuyor. Bu çok kötü bir durum. Bence bu sosyal medyaya ya yasalarla sınırlama getirilmeli ya da kapatılmalı. Mesela pkk hesaplarını kapatmıyorlar selonun hesaplarına dokunmadılar ama devlet başkanı şiddet içerikli paylaşım yapıyor diyip engelleme getiriliyor.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.