Güncel

Donald Trump Twitter'a geri dönüyor! Elon Musk konuştu!

Donald Trump geçtiğimiz dönemlerde Twitter'dan banlanmıştı. Ancak şimdi Twitter'ın sahibi değişiyor. Elon Musk'ın satın almasıyla durum nasıl şekillenecek belli oldu.

Donald Trump Twitter'a geri dönüyor! Elon Musk konuştu!

Elon Musk, birçok kişinin uzun süredir şüphelendiği şeyi nihayet doğruladı: Donald Trump'ın Twitter'a geri dönmesine izin verecek.

Financial Times ile yaptığı röportajda Musk, Twitter'ı satın alma anlaşması kapandığında Trump'ı eski görevine iade edeceğini söyledi. Musk, eski başkanın platforma geri dönmesine izin verip vermeyeceğine ilişkin bir soruya yanıt olarak, "Sanırım cevap, kalıcı yasağı tersine çevireceğimdir" dedi. “Açıkçası henüz Twitter sahibi değilim. Yani bu kesinlikle olacak bir şey değil" ifadelerini ekledi.

Elon Musk, Donald Trump'ın Twitter yasağı hakkında konuştu

elon musk

Musk, Twitter'ın Trump'ı yasaklama kararına katılmadığını uzun süredir açıkça belirtmiş olsa da, ilk kez açıkça bu durumu "tersine çevireceğini" söyledi. Musk, "Bence yasaklar, herkesin fikrini dile getirebileceği bir şehir meydanı olarak Twitter'a duyulan güveni temelden sarsıyor" dedi. Kalıcı yasakların “bot veya spam dolandırıcılık hesapları olan hesaplar” için ayrılması gerektiğini de sözlerine ekledi.
Musk'ın Trump'ı geri getirip getiremeyeceği önemli bir soruydu ve şirketin kendi yöneticileri, çalışanlara Musk'ın şirketi hangi yöne götüreceğini bilmediklerini söylediler. Çalışanlar, Musk'ın şirketin güven ve güvenlikle ilgili birçok politikasını tersine çevirebileceğinden ve çevrimiçi kötüye kullanım ve yanlış bilgilendirmeyle mücadelede kaydettikleri ilerlemeyi tersine çevirebileceğinden endişe duyuyorlar.

Musk, "dünyaya zarar veren" hesapların yine de geçici olarak askıya alma veya bireysel tweet'lerin silinmesi ile cezalandırılabileceğini söyledi. Ancak kendisi ve Twitter kurucu ortağı Jack Dorsey, kalıcı yasakların “son derece nadir olması gerektiğine” inanıyor. Twitter, yorum talebine hemen yanıt vermedi. 

Yorumlar
Mk Ultra
Ukrayna halkı da Suriye halkı gibi ülkemize sığınıyor. Savaş tan kaçıyor. Zamanı gelince Ukrayna halkı da gönüllü olmalı değil mi ülkesine dönmek gerekirse.
Cevapla
Mk Ultra
Başer Esed Suriye halkını hatayı ele geçirsin diye zorla yolladı değil mi? Hatay da nufus sayımı yapılsa Hatay Suriye ye katılır değil mi? Ülkemizde yaşayan Suriye halkı için Suriye artık tehdit olmuyor değil mi? Bende gönüllüyüm umarım abd beni ülkesine kabul eder değil mi?
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.