Güncel

D&R Sabah grubuna satıldı

Doğan grubunun sahibi olduğu D&R, Sabah grubuna 440 milyon TL karşılığında satıldı.

D&R artık Sabah grubunun

Bir süredir medyadan çıkmak için elindeki varlıkları satan Doğan Grubu, şimdi de kitap, dergi ve oyuncak gibi ürünlerin satıldığı mağaza zinciri D&R'ı elinden çıkarıyor. Yapılan anlaşmaya göre D&R Sabah grubuna 440 milyon bedelle satıldı.

Kamuoyu Aydınlatma Platformu KAP'a açıklama yapan Doğan grubu aşağıdaki ifadeleri kullandı:

"Tamamı ödenmiş 50.000.000 Türk Lirası sermayesinde, yüzde 100 oranında paya sahip olduğumuz doğrudan bağlı ortaklığımız Doğan Müzik Kitap Mağazacılık Pazarlama A.Ş.'nin ("D&R") sermayesinde sahip olduğumuz payların tamamının, Hisse Devir Sözleşmesi'nin imzalanacağı tarihte nakden ve peşin olarak ödenmek üzere, 440.000.000 Türk Lirası bedel üzerinden satışı ve devri konusunda, Şirketimiz ile Turkuvaz TK Kitap ve Kırtasiye A.Ş. arasında 13.04.2018 tarihinde (bugün) tarafları bağlayıcı bir "ön protokol" imzalanmıştır."

D&R, ilk mağazasını 1997 yılında İstanbul Erenköy'de açmıştı. Haziran 2017 itibariyle Türkiye genelinde 30 ilde 157 D&R mağazası bulunuyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.