Güncel

Droneboarding Sporu İlk Kez Denendi

Karşınızda yeni bir kayak stili: Droneboarding!

Droneboarding Sporu İlk Kez Denendi

Drone yani insansız hava araçları, uzun bir süredir gündemi sürekli meşgul eden teknolojilerin başında yer alıyor. Çeşitli kullanım amaçları için hazırlanan dronelar, çekimler, askeri görevler, eğlence ve taşımacılık gibi amaçlar için kullanılırken şimdi de yeni bir spor dalı olarak ilk kez denendi. Droneboarding adı verilen bu potansiyel spor türü için ilk denemeler de yapıldı.

1454164581_droneboarding.jpg

 İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR >> 

Konsept olarak son derece basit olan Droneboarding, kayakçının bir drone yardımı ile kaymasını temel alıyor. Yayınlanan video snowboard üstünde duran bir çocuk drone tarafından çekiliyor ve ilk droneboarding denemesi de bu şekilde yapılmış oldu. 

Bu tür denemelerde genelde yetişkinler kullanılır fakat bu noktada drone'nun yetişkin bir insanı çekecek gücünün olmayışı nedeniyle küçük bir çocuk modellik yapmış. Gelişmeye çok açık olan droneboarding denemelerinde yetişkinlerin de kullanılabilmesi için birden fazla ve daha güçlü drone'lar denenebilir.           
          
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.