Güncel

Drone'dan canlı yayın dönemi başlıyor!

Ünlü Drone üreticisi DJI'ın hava araçlarındaki kameralar Periscope üzerinden canlı yayın yapabilecek.


Drone yani insansız hava araçları artık canlı yayın için de kullanılmaya başlıyor. Geçtiğimiz günlerde GoPro aksiyon kameralarının da canlı yayın için kullanılmaya başlanacağını açıklayan Periscope, şimdi de DJI ile işbirliğine gittiğini açıkladı. Yapılan işbirliği ile DJI'ın bütünleşik kameraya sahip insansız hava araçlarından Periscope üzerinden canlı yayın yapılabilecek.

Şimdilik sadece Periscope'un iOS uygulaması üzerinden kullanılabilen yeni özelliğin önümüzdeki günlerde Android uygulamasına da gelmesi bekleniyor. Canlı yayınlar sırasında insansız hava aracının kamerası ile iPhone kamerası arasında gerçek zamanlı geçişler de yapılabilecek. Yani bir nevi çift kamera ile canlı yayın yapılabilecek.

Giderek artan canlı yayın platformlarının Drone'lara da destek vermesi önemli bir gelişme. Bu sayede bu platformlar canlı televizyon yayını gibi aktivitelerde kullanılabilir hale geliyor. DJI marka bir DRone'a sahipseniz ve iOS destekli uyumlu bir cihazınız varsa bu özelliği Periscope iOS uygulamasını yükleyerek deneyebilirsiniz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.