Güncel

Dünden bugüne muhteşem James Bond arabaları!

1962 yılından günümüze, Bond filmlerinde işte bu arabalar hayat buldu!

Dünden bugüne muhteşem James Bond arabaları!

Şüphesiz bütün dünyanın beğeniyle izlediği, en görkemli kült film serilerden birisi olan 007 James Bond'un 2 Kasım'da ülkemizde vizyona girecek olan Skyfall serisi ile yepyeni bir araba daha dünyaya Bond etiketiyle tanıtılmış olacak.


Başrollerinde yine Daniel Craig'in oynadığı Skyfall serisinin bazı sahnelerinin Türkiye'de çekildiğini hatırlayacak olursanız sizlere göstermiştik. James Bond efsanesi için yapılan en önemli etkinliklerden birisi geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilmişti.

2008 yılında vizyona giren Quantum of Solace serisinde başrolü yine Daniel Craig almış ve Aston Martin DBS'i kullanma fırsatı bulmuştu. Arabanın değeri ise 262.000 dolar.

Casino Royale ile ilk kez James Bond rolüyle beyaz perdede boy gösteren Daniel Craig, Aston Martin DBS’nin direksiyonuna bu film ile geçmişti.
Aston Martin ve James Bond 'ün karşılaşması 2002′de de vardı, ancak bu sefer başrolde oynayan isim Craig değil, Pierce Brosnan'dı. Aracımız ise bu sefer Aston Martin Vanquish idi.
İlk bakışta normal bir BMW Z8 olarak görülen bu arabanın kaputunun altında roketler ve lazerler bulunuyor. 1999 yılında sahnede olan The World Is Not Enough filminde rol alan bu araç BMW Z8 olarak karşımıza çıkıyor.James Bond serisinde kullanılan en güçlü otomobillerden biri şüphesiz bu BMW 750iL’di. Zira aracın resmi görüntüsünün altında 12 silindirli bir motor yatıyordu. Tomorrow Never Dies (1997): BMW 750iLGoldenEye filmi, Pierce Brosnan’ın kariyerindeki ilk James Bond rolüydü. Bu filmde 007, BMW’nin sportif modeli Z3 kullanıyordu. GoldenEye (1995): Aston Martin DB5 and BMW Z3
Bond ve Aston Martin evliliklerinin en iyi sonuçlarından biri V8 Volante’ydi. Söz konusu havalı olmak ise, lazerler ve roketlerle donatılmış bir V8 Volante’den daha iyi bir seçenek bulmak bir hayli zor. The Living Daylights (1987): Aston Martin V8 VolanteBond filmlerindeki ikinci Lotus Esprit For Your Eyes Only’deydi. Bu model, filmden sonra da 007 etiketiyle satışa sunuldu. For Your Eyes Only (1981): Lotus Esprit Turbo
Bond filmlerinin en sıra dışı ve havalı araçlarından biri şüphesiz bu Lotus Esprit’di. Onu bu denli özel yapan, yalnızca karada kullanmak zorunda olmayışınızdı. Zira Bond’un bu aracı denizaltıya dönüşüyordu! The Spy Who Loved Me (1977): Lotus Esprit1969 ve 1971 yıllarında iki farklı James Bond filminde kullanılan Aston Martin DBS, 007′nin en havalı otomobillerinden biriydi. On Her Majesty’s Secret Service (1969) ve Diamonds Are Forever (1971): DBS
Bond’un Aston Martin ile ilk buluşması! İlk James Bond Sean Connery’nin kullandığı Aston Martin DB5, kasasının altında makineli tüfek barındırıyordu. Goldfinger (1964) ve Thunderball (1965): Aston Martin DB5Sean Connery’nin Bond rolüyle ilk otomobili bir Sunbeam Alpine’di. Dr. No (1962): Sunbeam Alpine

1350376460_sunbeam-alpine-2-james-bond1-588x294.jpg
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.