Yanlış yazınca titreyen kalem
Alman firma Lernstift yazım hatası yaptığınız anda titreyerek sizi uyaran kalem üretti. Kalem tercihe göre imla veya gramer hatalarını tespit ediyor. Kalem üzerindeki sensörler kullanıcının ne yazdığını algılayıp doğruluğunu kontrol ediyor. Kalemin hedef kitlesi ise yazmayı yeni öğrenmeye başlayan çocuklar.

Teknolojik yüksük
Dokunmatik telefon ya da bilgisayarları olan ve etli parmakları yüzünden bir türlü doğru işlemi yapamayanlara müjde. Tasarımcılar tarafından üretilen yeni bir tekno yüksükle artık doğru tuşa dokunmak mümkün olacak. 9.99 dolara (yaklaşık 18 TL) satılan bu yüksük, Las Vegas'taki Tüketici Elektronik fuarında da tanıtılmıştı.

Hem el yıkayan hem kurutan musluk
İngiliz tasarımcı James Dyson, elleri yıkadıktan sonra kurutan bir musluk geliştirdi. Musluğun iki tarafında bulunan kanatların püskürttüğü sıcak hava elin 12 saniye içinde kurumasını sağlıyor. Böylece ıslak ellerden damlayan sular, tuvaletin zemininde oluşan kirliliği de engelliyor. Fiyatı 1500 dolar.

Yüzülmüş deriden yüzük
Avusturyalı tasarımcı Sruli Recht kendi karnından alınan deriyle kaplı 24 ayar altın yüzük tasarladı. Recht "Küçük bir operasyonla deriyi alıyoruz. Belirli işlemlerden geçirdikten sonra yüzüğü deriyle yapıyoruz. Böylece arzu eden kişi eşine ya da sevgilisine, kendisinden bir DNA örneği vermiş oluyor. Sevgililer günü için farklı bir hediye" dedi. Fiyatı 500 bin dolar (881 bin TL).

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.