Güncel

Dünya devine siber saldırı! Herkes bunu konuşuyor

Holiday Inn, Crowne Plaza ve Regent otelleri gibi markaların ana şirketi olan Intercontinental Hotels Group (IHG), bir siber saldırıya maruz kaldığını doğruladı.   

Dünya devine siber saldırı! Herkes bunu konuşuyor

IHG yaptığı açıklamada (yeni sekmede açılır) durumun farkında olduğunu ve sistemlerine "yetkisiz erişimi" araştırdığının sözünü verdi. Olayın “doğasını, kapsamını ve etkisini” değerlendirmeye devam ettiğini ve “ilgili düzenleyici makamları” bilgilendirmeyi planladığını da sözlerine ekledi.

Duyuru, "IHG'nin otellerinin hala faaliyet gösterebildiğini ve doğrudan rezervasyon alabildiğini" vurgulamaya devam ediyor. Bir rezervasyonu ayarlamak veya değiştirmek isteyen tüm müşterilerin, şirketin etkilenen rezervasyon sistemini kullanmak yerine doğrudan ilgili otelle, örneğin telefonla iletişime geçmeleri gerekiyor. Şu anda, şirketten daha fazla güncelleme beklememize rağmen, müşterilerin verilerinin kaybolduğuna veya güvenliğinin ihlal edildiğine dair herhangi bir işaret yok.

Dünya devine siber saldırı! Herkes bunu konuşuyor

Hizmetlerinin diğer bölümlerinin yanı sıra, IHG'nin rezervasyon kanalları 5 Eylül 2022'den beri düzgün çalışmıyor. Hoşnutsuz müşteriler sosyal medyaya yöneldi ve bir kullanıcı Salı akşamı Twitter'da şunları söyledi:

"Sisteminizle neler oluyor? En az 19 saattir telefonlar ve uygulamalar çalışmıyor - herhangi bir şey rezervasyon yapmak mümkün değil. Müşteri hizmetleri zaten hiç yok”.

Başka bir kullanıcı, Holiday Inn'e rezervasyonlarının hala yerinde olup olmadığını soran bir tweet attı ve  tweet şirket tarafından yanıtland:.

"Hala bir sistem sorunu yaşıyoruz ve ekiplerimiz bunu araştırıyor. Acil yardım için doğrudan otelle iletişime geçmenizi öneririz. Zorluklar için üzgünüz.”

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.