Güncel

Dünya Kupası 4K kalitesinde yayınlanacak

Futbolseverlerin merakla beklediği Dünya Kupası 14 Haziran tarihinde başlıyor. TRT maçları Türkiye'de 4K kalitesinde yayınlayacağını açıkladı.


Futbol tutkunlarının 4 yıldır beklediği büyük organizasyon Dünya Kupası yarın kapılarını açıyor. Rusya'da düzenlenen Dünya Kupası maçlarının Türkiye'deki yayın hakları devletin resmi yayın organı TRT'de bulunuyor. TRT'den yapılan açıklamaya göre laçlar 4K kalitesinde verilecek.

TRT Spor'un canlı yayınına bağlanan TRT Televizyon Dairesi Başkan Yardımcısı Hikmet Kocaman, 4K yayınlarının TRR üzerinden verileceğinin bilgisini paylaştı. Kocaman'ın verdiği bilgilere göre, Dünya Kupası'ndaki tüm maçları, tüm dünyada 3 farklı ülkede 4K kalitesiyle yayınlanacak.

Avrupa'da ise maçların tamamını 4K olarak yayınlayacak tek ülke Türkiye olacak. Karşılaşmalar aynı zamanda Dolby Surround 5.1 desteği verilecek ve bu teknolojiyi destekleyen ses sistemi bulunan izleyiciler tarafından kullanılabilecek.

Yayınları izleyebilmek için 4K destekli bir uydu alıcısı veya Digitürk, D-Smart ve TeleDünya gibi bir platforma sahip olunması yeterli olacak. Karşılaşmalar TRT4K televizyonu aracılığı ile turnuva boyunca 4K çözünürlükte takip edilebilecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.