Güncel

Dünya Sağlık Örgütü koronavirüs için acil durum ilan etti

Dünya Sağlık Örgütü WHO, koronavirüsü için Uluslararası Acil Durum ilan etti.

Dünya Sağlık Örgütü koronavirüs için acil durum ilan etti

Çin'in Wuhan şehrinde başlayan ve tüm ülkeye yayılan koronavirüsü ile ilgili önlemler alınmaya devam ediyor. Farklı ülkelere de sıçramaya başlayan virüs nedeniyle birçok şirket ülkedeki fabrikalarını ve ofislerini kapatırken, farklı bir adım Dünya Sağlık Örgütü WHO'dan geldi.

Dünya Sağlık Örgütü koronavirüs için acil durum ilan etti

WHO tarafından yapılan açıklamaya göre koronavirüs salgını nedeniyle tüm danya çapında acil durum ilan edildi. Alınan kararın asıl nedeninin Çin'deki durum olmadığına dikkat çeken yetkililer, diğer ülkelerde yaşanabilecek olaylar için bu tarz bir önlem aldıklarını duyurdu.

WHO tarafından alınan bu karar tavsiye niteliğini taşıyor ve ülkeler açısından yasal bir bağlayıcılığı bulunmuyor. Ancak alınan bu kararın bugüne kadar virüs görülmeyen ülkelerde de önlemlerin alınmasını sağlayacağı düşünülüyor.

Çin'i etkisi altına alan koronavirüsü yüzünden bugüne kadar 170 kişi hayatını kaybetti. 7 bin 711 kesinleşmiş, 12 bin 167 şüpheli vakanın bulunduğu ülkede büyük bir panik yaşanıyor. Virüs sadece Çin'de değil 18 farklı ülkede de 82 vakada görüldü.

Yorumlar
💠Gakko💠
Rabbim biz insanlara afetler vererek ders veri ama gaflet devam edi
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.