Dünya tarihinin çılgın kral ve kraliçeleri - Page 1

Alman Prensesi Maria Eleonora
Kocasının ölüsünü 15 gün gömdürmedi. Sebebi onu sürekli göz önünde istemesiydi. Zavallı kızı Christina ise aylar boyunca baş ucunda içinde babasının kalbi bulunan bir mücevher kutusuyla uyumak zorunda kaldı.

Dünya tarihinin çılgın kral ve kraliçeleri - Page 2

Dünya tarihinin çılgın kral ve kraliçeleri
Almanya Kralı Otto Kralın pek çok hayali arkadaşı vardı ve onlarla renkli sohbetler gerçekleştiriyordu. Kapılar konusunda çok hassastı ve kapalı kapıya tahammülü yoktu.

Dünya tarihinin çılgın kral ve kraliçeleri - Page 3

Kazıklı Voyvoda
Vlad kazansa da kaybetse de savaşta aldığı esirleri kazığa geçirerek öldürmesiyle meşhurdu. Hatta Eflak`a sefer düzenleyen Fatih Sultan Mehmet`in başkentin girişine dizilmiş 20 bin kazığa geçirilmiş insan (kadın, erkek, çocuk) görüntüsüyle şok olduğu ve derin bir üzüntüye kapıldığı anlatılır. Yolda karşısına çıkan hayvanları bile kazığa oturtan 3. Vlad`in vahşilikleri o kadar ileri boyuttadırki vampir konsepti başlı başına kendisinden ilham alır.

Dünya tarihinin çılgın kral ve kraliçeleri - Page 4

İspanya Kraliçesi Juana
Kocasına olan aşkı o kadar büyüktü ki kocası tifodan ölünce akıl sağlığını yitirdi ve kocasının naaşına aşk beslemeye başladı. Defalarca Yakışıklı Philip`in mezarını açtıran Juana kocasının kalıntılarını öpüp koklamaktan da geri durmadı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.