KFC baharat karışımı
Kentucky Fried Chicken, Dünya'da ünlü fast food zincirlerden biridir. Bu başarının sırrı tamamen bir sır! Bize parmaklarımızı yedirten tavukların baharatıdır ve bu baharatın içinde ne olduğu yıllardır bir sır olarak saklanıyor.

11 Adet farklı baharatın karışımından yapıldığı söylenen formül şu an sadece markanın yönetim kurulunda ki iki kişi tarafından biliniyor.

Berglas etkisi
Hala sırrı çözülememiş en eski ve en etkili kart numaralarından biridir. Bu numara sihirbaz David Berglas tarafından bulunmuş ve sırrı kendi dışında sadece çırağı Mark Paul tarafından bilinmektedir. Sihirbaz sahneye 3 seyirci alır. Birincisine 52 kartlık bir deste verir, ikincisine aklından bir kart geçmesini söyler, üçüncüsüne de 1 ile 52 arasında bir sayı seçmesini söyler. İkinci ve üçüncü kişi tuttukları sayı ve kartı söylerler.

Sihirbaz desteye hiç dokunmaz ve birinci kişiye söylenen sayıya kadar kart destesini saymasını söyler ve tabi ki de o sayı ikinci kişinin tuttuğu karttır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.