Güncel

Dünyaca ünlü saat markası, alışverişlerde kripto kabul etmeye başladı!

Lüks saatçi Tag Heuer, çevrimiçi alışverişler için kripto kabul etmeye başladı!

Dünyaca ünlü saat markası, alışverişlerde kripto kabul etmeye başladı!

İsviçreli lüks saat üreticisi Tag Heuer, Amerika Birleşik Devletleri web sitesinde tüm çevrimiçi alışverişler için  kripto para birimi ödemelerinin kullanıma sunulacağını duyurdu.

Dünyaca ünlü saat markası, alışverişlerde kripto kabul etmeye başladı!

İsviçreli lüks saat üreticisi Tag Heuer, geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu bir basın açıklamasında, yeni kripto ödeme seçeneğinin BitPay ile bir ortaklık olduğunu ve Bitcoin, Ethereum, Dogecoin ve beş dolara sabitlenmiş sabit para dahil 12 dijital para birimini içereceğini belirtti.

Pilot proje kapsamında, ABD'li müşterilerin harcayacakları minimum tutar olmayacak ve maksimum tutar işlem başına 10.000 ABD Doları ile sınırlandırılacak. Şirket, yeni ödeme seçeneğinin dijital para kullanan müşteri sayısındaki artıştan kaynaklandığını vurguladı.

Tag Heuer Web3 planları

Ayrıca TAG Heuer CEO'su Frédéric Arnault, kripto ödemelerinin Web3'e girişiminin ilk adımı ve blockchain teknolojisi ile NFT'lerin genel olarak dahil edilmesi olduğunu şu sözlerle açıkladı;

“Lüks bir marka olarak Web3'e girişimizin mükemmellik standartlarımızı karşılamasını sağlamalıydık ve şirket içi çevik ekiplerimiz sayesinde ve BitPay'in desteğiyle bu yeni finansal dünyaya mümkün olan en iyi şekilde dalabiliyoruz.”

Tag Heuer'in yanı sıra, birkaç saat yapımcısı yakın geçmişte kripto alanında ilerleme kaydetti. Örneğin; Breitling, fiziksel saat satışlarının yanı sıra NFT'ler de yayınlamaya başlarken, saat markası Jacob & Co da kripto para birimi ödemelerini kabul ediyor.

Tag Heuer, operasyonlarında blockchain kullanan diğer lüks moda markalarına da katılıyor. Fransız moda dergisi L'OFFICIEL, koleksiyonlarından bazılarını metaverse'de piyasaya sürmeyi planladığını duyurdu. Lüks kıyafetler ve aksesuarlar üreten Prada, Adidas ile bir ortaklığın ardından NFT'lerini de piyasaya sürmüştü. Koleksiyon, Beeple tarzı bir kolajda kitle kaynaklı bir dijital sanat eseriydi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.