Dünyada ilk defa uygulanan çift katlı konteynerler - Page 1

Malum ihtiyaçlar çerçevesinde mevcut kampın kapasitesinin arttırılabilmesi amacıyla 2014 yılı başında çalışmalara başlanmış olup bu çerçevede 100 bin metrekarelik alan kamp alanına dahil edilmiştir" dedi.

Dünyada ilk defa uygulanan çift katlı konteynerler - Page 2

Çalışmanın dünyada ilk kez uygulandığını ve modern yapıda olduğunu söyleyen Vali Tapsız, "Ek alan üzerinde inşa edilecek konteynerler süreç içerisinde elde edilen tecrübe ile yeniden dizayn edilerek hem alan hem kullanım hem de altyapı masrafları bakımından azami verimlilik hesapları ile valiliğimiz tarafından projelendirilmiştir.

Dünyada ilk defa uygulanan çift katlı konteynerler - Page 3

İnşa edilecek yeni konteynerler çift katlı olarak projelendirilmiş olup ek alan üzerinde bin 250 adet çift katlı konteyner yerleştirilecektir. Genişleme çalışmaları için gerekli altyapı AFAD tarafından TOKİ aracılığı ile yaklaşık 14 milyon TL bedelle ihale edilmiş olup 2015 Mart ayı içerisinde yapımı tamamlanacaktır. Kampın kapasitesi 26 bine çıkmış olacaktır" dedi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.