Güncel

Dünyada ilk ve son olan, tek Ferrari motosiklet satıldı!

Herşeyiyle eşsiz olan bu cihaz Ferrari'nin dünyadaki ilk ve son motosikleti!

Dünyada ilk ve son olan, tek Ferrari motosiklet satıldı!

Dünya çapında ünlü markaların farklı konseptlerle eşi benzeri olmayan tek ürünler ürettiğini, bunların ne kadar değerli olduğunu hepimiz biliyoruz. Son zamanlarda otomobil sektöründe oldukça revaçta olan Ferrari'nin ürettiği ilk ve son motosikleti geçtiğimiz günlerde satıldı.

İnternette ve dünyanın bir çok ülkesinde Ferrari konseptine sahip belki yüzlerce, belki binlerce motosiklet arasından sadece bir tanesi orijinal, o da geçtiğimiz günlerde satılan ilk ve son motosiklet.  Resmi Ferrari şasi numarası taşıyan (SF-01M) tek motosiklet geçtiğimiz günlerde açık artırmayla yaklaşık 302 bin TL'ye yeni sahibine kavuştu.

1337387201_42e591409d74c947f701db7c23f57a2ek.jpg

İngiliz mühendisleri tarafından tasarlanan bu eşsiz motosiklet saatte 265 kilometre hıza ulaşabilen, Ferrari Enzo modelinin iki tekerlikli modeli olarak üretilip özel bir konsept ürünü olarak satışa sunuldu. Bu muhteşem tasarımın sahibi isim ise mühendis David Kay, eşsiz motosiklet tasarımları arasından, Ferrari'nin en beğendiği tasarım olarak seçilen motosiklet, firm tarafından onurlandırılarak, ilk ve son resmi Ferrari motosikleti seçilmeye aday gösterildi diyemesek te tek adaylıktan ötürü resmi SF-01M şase numarasını aldı.

*Motor tutkunları için özelliklerini yüzeysel bir şekilde hatırlatmak gerekirse, eşsiz Ferrari, 900 cc'lik ve 4 silindirli bir motora sahip, 105 beygir gücünde ve saatte 100 kilometre hıza 3 saniyenin altında bir zamanda ulaşabilen sayılı motorlar arasında.

Yorumlar
serseri
çok iyi
Cevapla
Misafir
MİLLET JAWA 302 MİLYAR MIS
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.