Dünyadaki en garip kanunlar

3. İrlanda1872 yılında çıkarılan ve yer yer muğlak ifadelerle bezeli 'Ruhsat Kanunu'na göre, halka açık yerlerde sarhoş olmak yasa dışı bir eylem olarak kabul ediliyor. Ve para cezası var. Şayet ödemezseniz, kendinizi bir anda hakim karşısında buluyorsunuz.
117
Dünyadaki en garip kanunlar - Page 1

3. İrlanda
1872 yılında çıkarılan ve yer yer muğlak ifadelerle bezeli 'Ruhsat Kanunu'na göre, halka açık yerlerde sarhoş olmak yasa dışı bir eylem olarak kabul ediliyor. Ve para cezası var. Şayet ödemezseniz, kendinizi bir anda hakim karşısında buluyorsunuz.

217
Dünyadaki en garip kanunlar - Page 2

4. ABD
Wİsconsin Eyaleti'nde bulunan hapishanelerde, mahkumlara orijinal (halis muhlis) tereyağı yedirmek, kanunu yakından ilgilendiren bir konu. Şayet dağıtılan saf tereyağı değilse (katkı maddeli vb.), kanuna göre, 100 dolardan 1000 dolara kadar para cezası var. Hatta kimi durumlarda, para cezası mahkumiyete bile dönüşebiliyor.

317
Dünyadaki en garip kanunlar - Page 3

5. Avustralya
Belki inanmayacaksınız ama Avustralya, Viktorya'da patlayan ampulünüzü çıkarıp, yerine yenisini takamıyorsunuz. Çünkü kanun var. Burada asıl merak ettiğimiz, böylesine bir kanunun yürürlüğe girmesine, ne tür bir olayın ya da trajedinin sebep olduğudur...

417
Dünyadaki en garip kanunlar - Page 4

6. Hindistan
Hindistan'da yasak aşk yaşayan evli bir erkek ve kadın, şayet yakalanırlarsa; oldukça farklı muamelelere tabi tutuluyorlar. Böylesi bir durumda yakalanan kadınlar, ellerini kollarını sallaya sallaya durumdan yırtarken; eşini aldatan erkekler ise ağır işkenceye bile maruz kalabiliyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.