Güncel

Dünyadaki her 226 kişiden biri şu anda en az 1$ Bitcoin'e sahip!

Gezegendeki her 226 kişiden biri şu anda en az 1$ Bitcoin'e sahip!

Dünyadaki her 226 kişiden biri şu anda en az 1$ Bitcoin'e sahip!

Kripto para birimi savunucuları, varlığın ana akım finansal sistemle bütünleşmesini amaçladıkları için Bitcoin'in ( BTC ) daha fazla benimsenmesi için bastırıyorlar. Piyasa oynaklığı gibi sayısız zorluğa rağmen, Bitcoin ile etkileşime giren insan sayısında ilerleme var gibi görünüyor.

Dünyadaki her 226 kişiden biri şu anda en az 1$ Bitcoin'e sahip!

BitInfoCharts.com istatistiklerine göre 26 Ağustos itibariyle yaklaşık 35.257.206 adresin en az 1 dolar değerinde Bitcoin tuttuğunu gösteriyor.

Dünyadaki her 226 kişiden biri şu anda en az 1$ Bitcoin'e sahip! - Resim : 1

Bitcoin sahipliği adresleri. Kaynak: BitInfoCharts.com

Bu, özellikle, küresel nüfusun yaklaşık % 0,4'üne eşittir; bu, yayın sırasındaki mevcut küresel nüfusa göre, küresel olarak her 226 kişiden birinin potansiyel olarak en az 1 ABD doları Bitcoin'e sahip olduğu anlamına gelir.

Bazı durumlarda, bir kişinin birden fazla Bitcoin adresine sahip olabileceğini belirtmekte fayda var. Örneğin, bir yatırımcının birden fazla cüzdan adresi olabilir.

Dünyadaki her 226 kişiden biri şu anda en az 1$ Bitcoin'e sahip! - Resim : 2

Bitcoin sahipliği için sürücüler

Özellikle, kripto savunucuları, Bitcoin'in işlem kolaylığı, ekonomik ve daha hızlı para transferi gibi geleneksel fiat para birimlerine göre sayısız avantajına atıfta bulunarak toplu kabul için baskı yapıyor. Bununla birlikte, varlık hala evrensel benimseme ile mücadele ediyor.

En az 1$ değerinde Bitcoin sahiplerinin kripto piyasasının çoğunu oluşturan perakende yatırımcılar olduğu varsayılabilir. Özellikle, perakende yatırımcıların akını, kısmen kripto para birimi ticaretini deneme girişimlerinin yanı sıra kaçırma korkusundan kaynaklanmaktadır. 

Aynı zamanda, bir Bitcoin biriminin nispeten pahalı doğası nedeniyle, varlığın 1 dolarına sahip olmak çoğunluk için daha uygun maliyetlidir.

Ek olarak, savunucular, Bitcoin'in yayılmasının, muhtemelen yeterince temsil edilmeyen popülasyonlar arasında finansal katılımı teşvik edeceğini ileri sürdüler. Bu kadar az miktarda Bitcoin'in mülkiyeti, varlığın El Salvador tarafından yasal ihale olarak kabul edilmesine de atfedilebilir. Diğer Güney Amerika ülkelerinin de davayı takip ettiği düşünülürse, sayı daha da artabilir.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.