Dünya’nın en akıllı diş fırçası Oral-B Genius, Türkiye’de tanıtıldı

Oral-B GENIUS Akıllı Diş Fırçalama teknolojisiyle yeni bir dönem başlıyor.

Dünya’nın en akıllı diş fırçası Oral-B Genius, Türkiye’de tanıtıldı

Ön lansmanı Mobil Dünya Kongresi’nde yapılan dünyanın en akıllı şarj edilebilir diş fırçası Oral-B Genius’ın Türkiye lansmanı gerçekleşti. Diş fırçalama deneyimini akıllı teknolojilerle bir adım öteye taşımak üzere tasarlanan Oral-B Genius Akıllı Fırçalama Sistemi, sahip olduğu Hareket Sensörü ve Pozisyon Algılama Teknolojisi ile büyük bir yeniliğe imza atıyor. Akıllı telefonlara yüklenebilen Oral-B App 4.1 uygulaması sayesinde kullanıcılar, Oral-B Genius’ın ağız içindeki hareketlerini anlık olarak takip edebilirken, aktarılan veriler çerçevesinde genel diş fırçalama alışkanlıkları ile ilgili de bilgi sahibi olabiliyorlar. Tüm bölgelerin diş hekimlerinin önerdiği şekilde fırçalanabilmesini sağlayan Oral-B Genius, ayrıca, sahip olduğu Salınım-Dönme-Titreşim teknolojisi ve yuvarlak fırça başlığı ile ağız sağlığının iyileştirilmesine yardımcı oluyor.

Fırçaladığınız her noktayı görebilen teknoloji

Oral-B tarafından yapılan araştırmaya göre Türkiye’de 100 kişiden sadece 1’i şarj edilebilir diş fırçası kullanıyor. Dünya genelinde yapılan araştırma, dişlerini fırçalayan kişilerin %80'inin ağızlarında en az bir bölgeyi fırçalamaya yeterince zaman ayırmadığını, %60'ının arka azı dişlerini ya hiç fırçalamadığını ya da çok az fırçaladığını ortaya koyuyor. Avrupa özelinde bir araştırmaya göre ise ortalama diş fırçalama süresi 46 saniye. İdeal diş bakımını sunmak üzere tasarlanan Oral-B Genius Akıllı Fırçalama Sistemi; sahip olduğu hareket sensörü ile kullanıcıların temizlemekte olduğu ağız bölgelerini tanıyabiliyor, bluetooth teknolojisi üzerinden akıllı telefonlar ile iletişim kurabiliyor, akıllı telefon kamerasını kullanarak fırça pozisyonunu takip edebiliyor ve tüm verileri anlık olarak Oral-B App 4.1 uygulamasına aktarıyor. Hiçbir bölgenin atlanmadan fırçalanabilmesini sağlayan Oral-B Genius, eşit ve dengeli bir fırçalama deneyimi için de kullanıcılara yönlendirmede bulunuyor.

 1471098118_1470984725oralbgeniussiyah1.jpg

Üçlü basınç sensörü ile diş eti tahrişine son

Oral-B Genius’ın önemli özelliklerinden biri de sahip olduğu üçlü basın sensörü ile dişlere aşırı basınç uygulanmasının önüne geçmesi. Fırçalama anında fazla basınçta bulunulması halinde Oral-B Genius’ın üzerinde bulunan LED ışık kırmızıya dönerek uyarıda bulunurken, fırça başlığının hızı otomatik olarak düşer ve titreşim sonlanır. Böylece diş etkilerinin zarar görmemesi sağlanır. Oral-B görsel basınç sensörü sayesinde dişlerini agresif bir şekilde fırçalayanların %93’ünün fırçalama gücünü azalttığı, aşırı güç kullanımı nedeniyle gereksiz fırçalamaya ayrılan sürenin de %88 oranında azaldığını gösteren veriler bulunuyor. Oral-B Genius’ın sahip olduğu Salınım-Dönem-Titreşim teknolojisi de tavsiye edilen fırçalama süresi içinde dişlerin en ideal şekilde temizlenmesini sağlar.

Profesyonel Zamanlayıcı

Oral-B Genius, Profesyonel Zamanlayıcı özelliği ile diş hekimlerinin tavsiye ettiği iki dakikalık diş fırçalama süresini garantiye alır. Oral-B Genius akıllı telefon uygulamasına bağlı olmadığında bile Profesyonel Zamalayıcı çalışır ve ağzın her bölümüne yeterli sürenin ayrıldığından emin olmanızı sağlar. Yapılan araştırmalar, Oral-B şarjlı diş fırçası kullanan kişilerin ortama diş fırçalama sürelerinin 2 dakika 27 saniye olduğunu, normal diş fırçaları ile sürenin bir dakikanın altına düştüğünü ortaya koyuyor. Oral-B’nin akıllı uygulaması ile birlikte gerçekleştirilen diş fırçalamalarının %89’u ise 2 dakikanın üzerinde.

Oral-B App 4.1 ile kişiselleştirilebilir uygulama deneyimi

Şimdiye kadar geliştirdiği akıllı uygulamalar ile 800 binden fazla kullanıcıya ulaşan Oral-B, Haziran 2016’da sunduğu Oral-B App 4.1 ile yeni bir deneyim yaşatıyor. Oral-B Genius hareketlerinin anlık olarak takip edebilmesini sağlayan Oral-B App 4.1, diş fırçalama alışkanları ile ilgili uzun dönemli detaylı veriler sunmasının yanında, topladığı veriler ışığında kullanıcıları doğru yönlendirebiliyor. Tamamen kişiselleştirilebilir bir deneyim sunan Oral-B App 4.1, haber, fotoğraf, video gibi bölümleri ile de diş fırçalama süresini kullanıcılar açısından eğlenceli kılıyor. Kullanıcılar kendi fotoğraf ve videolarına da Oral-B App 4.1 üzerinden erişim sağlayabiliyorlar.  

Üstün pil performansı ve teknolojisine yakışır aksesuarlar

Oral-B Genius’ı özel kılan özelliklerden biri de uzun süre kullanıma izin veren lityum iyon pili. 12 güne kadar hiç şarj etmeden kullanılabilen Oral-B Genius, diğer şarj edilebilir diş fırçalarına göre %20 daha hızlı şarj olurken, pil kullanım süresinin son anına kadar da aynı performansı sergiler.

Oral-B Genius, günlük kullanım için sunulan standın yanı sıra, şık ve akıllı seyahat kabı ile de kolay bir şekilde şarj edilebilir ve akıllı telefon gibi USB ile şarj edilebilen diğer cihazların şarj edilebilmesini sağlayabilir. Oral-B Genius’ın pratik akıllı telefon tutacağı, dişlerin fırçalanması sırasında Pozisyon Algılama Teknolojisinin en uygun şekilde kullanılmasını sağlamak üzere telefonun aynaya takılmasını destekler ve esnek, hareket halinde kullanım için çıkartılabilir ve yeniden takılabilir. Kişiselleştirilmiş çok renkli 360° ışıklandırma sistemi olan SmartRing ise sahip olduğu 12 farklı renk seçeneği ile kullanıcıların diş fırçalama deneyimlerini daha eğlenceli ve kişiselleştirilebilir kılar.

Beyaz ve siyah olmak üzere 2 farklı renk seçeneği ile sunulan Oral-B Genius’ın Türkiye’de satışına Ağustos’ta başlanması planlanıyor.