İş ağı mimarisi üzerine inşa edilmiş Linkedin hizmetleri, 13 Haziran 2016'da Microsoft tarafından 26 milyar dolar gibi astromik bir rakamla satın alındı. Linkedin için iş dünyasının Facebook'u ibaresini kullanmamız mümkün. Microsoft bu hamleyle gücüne güç kattı.

ABD'nin en büyük mobil servis sağlayıcılarından Verizon, köklü arama motoru Yahoo'yu, 2017 yılında 4.6 milyar dolar karşılığında bünyesine kattı.

Microsoft, dünyanın en popüler iletişim uygulaması servislerinden Skype'ı 2011 yılında 8.5 milyar dolar karşılığında satın aldı.

Kurumların bilgi teknolojileri alt yapılarında dosyalama ve arşiv için kullandığı Autonomy, 2011 yılında teknoloji devi HP tarafından satın alındı. HP bunun için 10.6 milyar dolar para harcadı. Ne var ki bu büyük bir hataydı; hatta HP bile hatasını itiraf etti. HP, eski Autonomy yöneticilerini finansal sahtekarlıkla suçladı. Süreç sonunda pek çok üst düzey yönetici istifa etmek zorunda kaldı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.