9. Japonca - 128 Milyon
Özellikle Japonya' da konuşulan ve Japonya'nın resmi dili olan Japonca, Dünya üzerinde 128 Milyon kişi tarafından konuşulmaktadır. Ural-Altay dil ailesinden gelen dilin alfabesi ise Çince alfabesi ile oldukça benzerlik göstermektedir.

8. Rusça - 166 Milyon
Kiril alfabesinin kullanıldığı, en çok Rusya' da kullanılan dil, çevre ülkeler ile birlikte toplamda 16 ülkede konuşulmaktadır. Hatta politik açıdan oldukça önemli olduğu için Birleşmiş Milletlerin resmi dillerinden biridir. Ayrıca belirtmekte fayda var, Kaliforniya merkezli bir dil enstitüsü İngilizceyi iyi konuşabilen birinin 720 saatlik bir eğitimle Ruşça' yı öğrenebileceğini söylemiştir.

7. Bengalce - 189 Milyon
Hindistan ve Bangladeş' in resmi dili olan Bengalce özellikle Güney Asya' da bir çok ülkede konuşulmaktadır. Hint-Avrupa dil ailesinden olan dil için, Bengal alfabesi kullanılmaktadır. Eğer bu dili öğrenmeyi seçerseniz yaklaşık 190 Milyon kişi ile daha anlaşabilirsiniz.

6. Portekizce - 203 Milyon
Hint-Avrupa dil ailesinden olan Portekizce, Portekiz' in resmi dilidir. Fakat Portekiz haricinde 11 ülkede daha konuşulmaktadır toplamda ise 203 Milyon insan tarafından konuşulmaktadır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.