Güncel

Dünyanın en çok satan elektrikli aracı!

Bu araç sadece bu yıl 30 milyon sattı.


Pike araştırma şirketinin ayınladığı rapora göre, artan benzin fiyatları dolayısıyla tüketiciler, daha az yakıt tüketen ve daha ekonomik olan araçlara yöneldiler. Şirketin yayınladığı rapora göre sadece bu yıl 30 milyon elektrikli bisiklet tüketicilerle buluştu. Bu rakamın 2018 yılında 47 milyona çıkacağı iddia ediliyor.

Araştırma şirketinin raporuna göre bu yıl elektrikli bisiklet sektörünün cirosu 6,9 milyar dolar olarak gerçekleşti. Pike şirketi bu rakamın 2018 yılında ciro 12 milyar dolara yaklaşacağını söylüyor.

1344851598_elektriklibisiklet3.jpg


Peki elektrikli bisikletler hakkında ne biliyorsunuz? İşte bilmeyenler için elektrikli bisiklet!

Fiyatları 750 ila 1600 TL arasında değişen elektrikli bisikletler, isminden de anlaşılacağı üzere elektrikle şarj oluyor ve saatte 35 km hızla gidebiliyor. Sessiz çalışıyor olması en büyük avantajlarından biriyken, 180-250w arası değişen motorlarıyla yokuşu da nispeten çıkabiliyor.

Fiyat avantajı dolayısıyla lityum-iyon yerine kurşun-asit pil kullanılan bisikletler, güç tüketimine göre 3-6 saat arasında şarj olabiliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.