Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü, her yıl olduğu gibi geçtiğimiz yıl da dünyanın en çok gezilen ülkelerini açıkladı. İşte dünyanın en çok ziyaret edilen 10 ülkesi.

Fransa: Dünyanın en çok turist çeken ülkesi Fransa. Geçen yılki terör saldırıları sonrasında turist sayısında bir miktar gerileme olsa da yine de Fransa’yı 84,5 milyon kişi ziyaret etti.

Ziyarette ilk sırayı başkent Paris alıyor. Paris’in yanı sıra güney kıyıları Nice, Marsilya, Lyon yine Strastbourg ve Bordeaux gibi şehirleri de turist ağırlıyor.

ABD: Dünyada Fransa’dan sonra en çok turist çeken ülkesi ise ABD. Amerika Birleşik Devletleri’ni geçtiğimiz yıl 77.5 milyon kişi ziyaret etti. ABD’de en çok turist çeken ilk şehir New York.

Dünyanın moda, finans merkezlerinden biri olan New York aynı zamanda müzeleri, sergileri, konserleri kendine has şehir yapısıyla turist çekmeyi sürdürüyor. New York’tan sonra Los Angales, Miami gibi şehirler de en çok turistin gittiği kentler.

İspanya: Dünyada en çok ziyaret edilen ülkelerin başında da İspanya geliyor. Özellikle tarihi eserleri, tarihle iç içe şehirleri ve Akdeniz sahilleri yıl boyunca İspanya’ya turist çekiyor.

Turizm ülkenin en önemli gelirlerinden birisi. Geçen yıl da İspanya’yı 68.2 milyon kişi ziyaret etti. Barcelona, Madrid, Sevilla, Granada gibi şehirler ve Ibiza, Mallarco gibi adaları yıl boyunca turist akınına uğruyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.