Daha önce Radikalist'te bilinen tarihin pek de gerçeği yansıtmayabileceği yönünde içerikleri sizlerle paylaşmıştık. Bunları destekleyecek türde bir keşif daha yapıldı ki, belki ilerleyen günlerde çok daha ilginç haberlere gebe olabilir. Yapılan karbon testlerinde 11.000 yıldan daha fazla süre önce yapıldığı anlaşılan bir tahta heykelin insanlığın bıraktığı en eski mesajı üstünde taşıdığı düşünülüyor.

Büyük Piramit'ten 2 kat daha yaşlı olan bu kalıntı, Sibirya'nın Ural bölgesinde bulundu ki, söz konusu zaman diliminde Ural bölgesinde sadece Türkler ve Moğollar'ın yaşadığı biliniyor. Bazı bilim insanlarına göre Amerika'ya göç etmeden önce Kızılderililer'in de bu bölgede yaşıyor olması kuvvetli bir ihtimal.

Siberian Times'ın haberine göre Shigir adı verilen bu kalıntı, antik medeniyetlere dair en eski ve sağlıklı bilgileri içeriyor. 157 yıllık bir ağaçtan yapıldığı anlaşılan figürün üstü çeşitli çizgi ve desenlerle dolu. Ancak arkeologlar bu çizgi ve desenlerin aslında yazılı bir iletişim aracı olduğunu keşfettiler.

Çözülmesi çok zor şifreli bir mesaj olduğuna inanılan çizgileri araştıran bilim insanları, insanlığın bıraktığı en eski mesajı çözerek köklerimiz hakkında bilgilere ulaşabileceklerini düşünüyorlar. Sverdlovsk Tarih Müzesi'nde sergilenen heykel, taş çağına ait en önemli eser niteliğinde!

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.