Laurene Powell Jobs: 51 Yaşında – 20.4 Milyar Dolar. Steve Jobs’un eşi Laurene Powell Jobs, kendi kariyerine sahip. Pensilvanya Wharton Üniversitesi’nden bilim ve sanat bölümünden mezun oldu. Stanford üniversitesinde ise İşletme mastırı yaptı. Toplumsal ve siyasal alanda etkisi vardır. Düzenli olarak kaçak göçmenlerin çocukları için vatandaşlık sağlama yolları hakkında Capitol Hill ile olan görüşmeleriyle gündeme geliyor.

Emerson’da sandalye üyesi olan Laurene, aynı zamanda buranın kurucusudur. Emerson kar amacı gütmeyen bir üniversite tamamlama programı yanı sıra, öğrencilere yardım ve sosyal reform sağlar. Başkan Obama ve “Kardeşimin Bakıcısı” programı ile birlikte, Temmuz 2014 yılında bazı bölgelerde lise programları oluşturmak için 50 milyon dolarlık bağış yapacağını duyurdu. Laurene Powell Jobs aynı zamanda Disney’in %7,7 ile en büyük bireysel hissedarıdır.

Lee Seo Hyun:41 Yaşında – 1.3 Milyar Dolar. Annesi Samsung Yönetim Kurulu Başkanı olan Lee Kun Hee de Cheil Industries’in başkanıdır. Cheil Industries bir tekstil firması olarak, 1945 yılında çalışmaya başladı. Sonunda moda ve çeşitli kimyasallarla alanını genişletti. İtalyan deri markası Colombo della Spiga 2011 yılında Cheil tarafından satın alındı.

Cheil 2014 yılında Samsung SDI ve Samsung Everland holding şirketi ile birleşti. Birlikte özel televizyonlar, akıllı telefonlar, tüketici elektroniği ve otomobil pilleri gibi enerji depolama çözümlerinin lider üreticisi oldular. Şirket ayrıca, çoklu tema parkları ve tatil köyleri yönetir. Buralar oldukça farklı ağırlama hizmetlerine sahiptir.

Ana Lucia de Mattos Barretto Villela:41 Yaşında – 3.6 Milyar Dolar. Ana Lucia’nın büyük dedesi Brezilya’nın en büyük bankalarından biri olan Itau’yu kurdu. Itau 2008 yılında Latin Amerika’daki en büyük devlet dışı bankayı oluşturmak üzere Unibanco ile birleşerek Itau Unibanco’yu kurdu. Ana Lucia sektörde düşük bir profilde olsa da Brezilya’da en genç kadın milyarderdir. Dedesi banyo armatürleri ve ahşap lambri üreten bir halka açık şirket olan Duratex’in kurucusudur. Ana Lucia’nın ayrıca bu şirket içinde de bir hissesi bulunmaktadır.

Ana kardeşi Alfredo ile birlikte kültür, sosyal çalışma ve eğitimi teşvik için kar amacı gütmeyen Alana Enstitüsü’nü kurdular. Ana Lucia sadece 8 yaşındayken 1982 yılında bir uçak kazasında ailesini kaybetti. Kardeşleri ve o, bir milyarder olan teyzesi Maria de Lourdes, tarafından yetiştirilmiştir.

Serra Sabancı:39 Yaşında – 1.1 Milyar Dolar.Ülkemizin en büyük sanayi ve finans topluluklarından Sabancı Holding yönetim kurulu üyesi ve hissedarı olarak Serra Sabancı, dünyanın en genç milyarderlerinden biridir. Ayrıca ülkemizde 28. en zengin kişidir. Portsmouth Üniversitesi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin ekonomi bölümünden yüksek derece ile mezun oldu.

Serra ailenin hayırsever Sabancı Vakfı’nda yönetim kurulundadır. Sabancı Holding’in bir parçası olarak babasının ayak izlerini takip ediyor. Babası Özdemir Sabancı, 1996 yılında sol görüşlü bir grubun suikastı ile cinayete kurban gitti. Sıkı korunan ofis binasında DHKP-C tarafından vurularak öldürüldü.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.