Her ne kadar "savaş" adı verilen oluşuma sonuna kadar karşı olsak da, bazen devletler çıkarlarını korumak için bu yola muhtaç kalabiliyor. Peki dünyanın en iyi zırhlı kara araçları hangileri?

Rus yapımı T-90 yeni nesil tankların en düşük maliyetle üretilen modellerinden biri. Yine de söz konusu tank; termal görüş, güçlü bir makineli tüfek sistemi ve anti-tank savunma sistemleri ile güçlendirilmiş. T-90; Azerbeycan, Rusya, Hindistan ve Türkmenistan gibi ülkelerin cephanesinde yer alıyor.

Rusya'nın uzun süre önce Ukrayna'ya pazarladığı T80UD mimarisi Ukrayna tarafından epeyce geliştirilmiş ve karşımıza T-84 çıkmış. 125 milimetrelik zırh delici mermisi ve karadan havaya savunma sistemleri ile T-84 göz kamaştırıyor.

Fransız yapımı Leclerc'de 120 milimetrelik zırh delici makineli tüfek kullanılırken, son derece hafif yapısı, onu dünyanın en çevik tanklarından biri kılıyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.